Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Saint Benoit Lisesi Afet Gönüllüleri Deprem Bölgesinde

Bir grup Saint Benoit öğretmeni ve çalışanından oluşan AFET GÖNÜLLÜLERİ, Nisan ayında Hatay’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Okulumuzda yapılan çeşitli etkinliklerde toplanan yardımlar, Hatay’daki ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırıldı. İlk olarak Serinyol Süleyman Şah ilkokul öğretmeni ve öğrencileri ziyaret edilerek ihtiyaçları olan ders araç gereçleri ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda  giyecekleri kıyafetlerden oluşan hediyeler takdim edildi. Meslektaşlarımızın özverili çalışması , eğitimin devam etmesi için gösterdikleri çalışma bizleri çok etkiledi. Serinyol’ dan sonra  hem Samandağ ilçesinde hem de Antakya merkezde depremzede ailelerle bir araya gelindi, geçmiş olsun ve başsağlığı dilekleri iletildi. 

Hatay’da yaşayan depremzedelere yapılan yardımların yanı sıra, öğretmen, öğrenci ve çalışanların desteğiyle hazırlanan erzak kolilerinin bir kısmı İstanbul’a gelmiş olan depremzede ailelere UCIM Vakfi aracılığı; diğer kısmı ise  Acil İhtiyaç Projesi Derneği aracılığı ile  Kahramanmaraş’daki  depremzedelere  iletildi. 

Saint Benoit Afet Gönüllüleri sürdürülebilir projelerle deprem bölgesine yardımlarına devam edeceklerdir. Sürece destek veren Saint Benoit ailesinin tüm üyelerine teşekkür ederiz. 

X