Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“Çizgi Roman ile Belçika Turu” Sergisi

La Galerie'deki sergi 9-16 Aralık arasında ziyaret edilebilecek

Brüksel Çizgi Roman Müzesi’nden çizerler Amélie Pécot ve Quentin Heroguer
sanatçı rezidansı programı ve sergi için İstanbul’da!

Sanatçı Rezidansı:

27 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Saint Benoît Fransız Lisesi, Brüksel Çizgi Roman Müzesi’nden iki önemli çizer Amélie Pécot ve Quentin Heroguer’i sanatçı rezidansı programı kapsamında konuk ediyor. Sanatçılar 10. sınıf öğrencileri  ile birlikte bir çizgi roman sayfası hazırlamak üzere Fransızca atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Sanatçılar tarafından seçilecek en iyi çizimler 8 Aralık’ta açılışı gerçekleşecek  “Çizgi Roman ile Belçika Turu” adlı sergide sergilenecek.  

“Çizgi Roman ile Belçika Turu” Sergisi 

Sanatseverler 8 Aralık Cuma akşamı Saint Benoit Lisesinin La Galerie Salonunda, Belçika’nın İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle gerçekleşecek “Çizgi Roman ile Belçika Turu” sergisinin açılışında bir araya gelecek. Çizer Quentin Heroguer de bu özel gecede canlı çizim yapacak.

9-16 Aralık tarihlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek sergide, ziyaretçiler; Grand-Place, Atomium gibi Belçika’nın simgelerini çizgi roman aracılığıyla yeniden keşfedecek. 30’dan fazla eserde ülkenin bu önemli yapılarının hem gerçek hallerinin fotoğrafları hem de çizgi roman versiyonları yer alacak. 

Tüm çizgi roman meraklılarını bekliyoruz. 

“Çizgi Roman ile Belçika Turu” Sergisi

Mekân: Saint Benoît Fransız Lisesi, La Galerie Salonu

Tarih: 9-16 Aralık 2023 

Ziyaret Saatleri: 

Hafta içi: 15.00-18.00

Cumartesi: 10.00-16.00

Pazar hariç her gün açık

Adres: Kemeraltı Cd. No:11 Karaköy, Beyoğlu

X