Saint Benoît Bahçeşehir Üniversitesi İle İş Ortaklığını Yeniliyor

Fen öğretimine önem veren eğitim anlayışımız tüm hızıyla sürüyor...

Saint Benoît Lisesi, öğrencilerini fen bilimleri eğitimine teşvik etmek, onların bu alanlarda yaratıcılığını artırmak ve yenilikçi projeler ortaya koyabilmelerini sağlamak adına Bahçeşehir Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi ile yaptığı akademik iş ortaklığını yeniledi.  
Fen öğretimine önem veren eğitim anlayışımız tüm hızıyla sürüyor...

Umut vadeden yepyeni bir gelecek için imzalanan iş ortaklığı sözleşmesi !

Türkiye’nin önde gelen iki köklü kurumu arasında sözleşme imzalandı. Saint Benoît Lisesi Okul Müdürü Pierre Gentric, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Koçak, Dekan Yardımcısı Saadettin Özyazıcı başta olmak üzere birçok akademisyenin katıldığı toplantıda, 3 – 7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek « Robotik Ödülleri’nin » ve « Fen Bilimleri Festivali’nin » detayları ele alındı.

Şimdiden, bir çok ortak proje planlandı…

« Robotik Ödülleri » adlı Robotik Yarışması ile Saint Benoît Lisesi Fen Bilimleri Festivali’nin açılışı yapılacak. Fen bilimlerine adanan bu haftada, Bahçeşehir Üniversitesi ile olan iş ortaklığımız bir kez daha yenilenerek kuvvetlenecek.
Öğrencilerimiz gelişmiş bir ekipman eşliğinde mekatronik, fizik, genetik, robotik, bilişim bilimi gibi alanlarda düzenlenen kapsamlı çalışma atölyeleri ile uygulama yapma imkanı bulacaklar. 
3 – 7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek bu festivalde, Üniversite ile Lise, üniversite öğrencileri ile lise öğrencileri ve öğretmenlerimiz arasındaki iş birliğini görmek için sabırsızlanıyoruz !

Yeni inisiyatifler, yeni projeler

Her yıl, Fen Öğretimine Verilen Önem Politikamız ile paralel bir hızla ilerleyen bu iş ortaklığıyla yapılanlar :

  • Bahçeşehir Üniversitesi laboratuvarlarında yapılan uygulamalı çalışmalar ve deneyler.
  • Güneş enerjisiyle çalışan “temiz” bir araba üzerine bilim projesi. Bir grup öğrenci tarafından güneş enerjisiyle kendini kısmen ya da tamamen şarj edebilen araba yapımı.
  • 4 Nisan 2017 tarihindeki Robotik Yarışması ile iş ortaklığının yenilenmesi

Başarılı bir iletişim

Anlaşma sonrasında Okul Müdürü Sayın Pierre Gentric, Bahçeşehir Üniversitesi’yle iş birliği içerisinde olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.
8 fakültede toplam 22 bin öğrencisi olan, insanlık adına büyük çalışmalar, projeler gerçekleştiren,
Stanford Üniversitesi ile iş birliği içerisinde olan Bahçeşehir Üniversitesi, 
Robotik çalışmaları kapsamında laboratuvarlarını öğrencilerimizin kullanımına sunacak.

İş ortağımız olan Bahçeşehir Üniversitesi’nin bize sağlamış olduğu akademik, pedagojik ve teknik destekten ötürü büyük mutluluk duyuyoruz.

X