Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Safranbolu – Amasra – Bartın – Devrek İnceleme Gezisi

Unesco Dünya Kültür Mirası

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kulübümüz ile 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz gezimizde ; Safranbolu ve çevresinde tarihi ve kültürel bir yolculuğa çıktık...

350 yıllık geçmişe sahip olan Safranbolu’yu ; Türk kentsel tarihinin bozulmamış geleneksel şehir dokusunu, ahşap yığma evleri ve anıtsal yapılarını incelediğimiz gezi unutulmaz anılarla doluydu.
Gezimizin ikinci durağı zengin bir tarihi geçmişi olan Amasra idi. Amasra’nın tarihi dokusunu yerinde inceledikten sonra Zonguldak’taki Gökgöl Mağarası’nı keşfe çıktık. Mağara’nın Coğrafi güzelliği hepimizi büyüledi. Devrek’te baston atölyesinde baston yapılışını yerinde öğrendik. Ülkemizin Tarihi ve Kültürel zenginliğine hayran kaldık.

KÜTAV Öğrencileri :

Kulübümüzle gerçekleştirmiş olduğumuz Safranbolu gezisi, muhteşemdi. Safranbolu’da bir çok tarihi mekan gezdik. Safranbolu’nun kendine has ruhu olan sokaklarında Osmanlı dönemindeki hayatı hissettik. Beni en çok etkileyen mekan Amasra idi, çok renkli ve ruhu olan bir yerdi. Burayı Fransa’nın İtalya ile sınır olduğu Menton bölgesine benzettim. Tipik Anadolu mimarisinden çok farklıydı. Ç Her bir dakikasından ayrı keyif aldığım bu seyahat için önce kulüp hocalarıma, sonra okuluma teşekkür ederim.
Ceren – 11H

Çok zevkli ve keyifli bir geziydi. Amasra’yı o kadar çok beğendim ki İstanbul’a dönmek istemedim. Kulüp saatlerimiz de her hafta Türkiye ve dünyadan UNESCO Kültür Mirası eserlerini inceliyor ve sınıf ortamında arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Bu eserleri yerinde görmek ve inceleme fırsatı bularak eserleri hissetmek beni çok mutlu etti.Bu miraslarımızı geleceğe aktarmak ve korumak hepimizin görevi.
Tansel – 10H

Gezinin ilk durağı olan Safranbolu’da, Osmanlı döneminde yapılmış yapıları ve genel Karadeniz ev sistemini gördük.
İkinci durağımız olan Amasra ise insanın şehir hayatında yaşadığı stresten uzaklaşmak için çok güzel bir yerdi. Üçüncü ve son durağımız Devrek’ti. Burada el yapımı ve herbiri sanat eseri olan bastonları gördük. Gezinin sonunda ; Anadolu’nun her köşesinin birbirinden güzel ve zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu yerinde görmek beni çok mutlu etti.
Erkin – 10H

Safranbolu gezimizde unutulmayacak anılarımız oldu. Hem keyif hem de bilgi verici bir geziydi. Teşekkürler Saint Benoît…
Mert – 10G

Gezdiğimiz yerlerdeki kültür miraslarımız ve yöre halkının sıcaklığı beni çok etkiledi. Herşey için teşekkürler…
Can – 10G

Safranbolu’da Osmanlı mimarisinin zerafeti, içtiğimiz müthiş közde kahve, ve Yörük Köyü’ndeki Filiz Teyze’nin eğlenceli gösterisi ile A’dan Z’ye müthiş bir geziydi. Tabi Amasra’nın müthiş doğası ve Devrek’te yöreye ait yediğimiz sıcak ve gevrek simiti de unutmamak lazım. Bizlerle yakından ilgilenen öğretmenlerimize teşekkür ederim…
Tunç – 10H

X