Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Resim Sergisi: 3 Erbil 3 Bakış

Devrim Erbil'in kızları Renk ve Çiğdem ile birlikte hazırladığı sergi

La Galerie’de düzenlenecek
“3 Erbil 3 Bakış”
adlı resim sergisi açılışına davet etmekten
mutluluk duyarız

11 Nisan 2019, Perşembe günü
Saat 18:30’da
Saint Benoît Lisesi La Galerie salonunda

Giriş: Kemeraltı Cad. No:11 – Karaköy

Sergi ziyaretleri
11 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında,
Pazar günleri hariç 15:30 – 18:00 saatleri arasında,
halka açık olacaktır

_______

Devrim Erbil ve kızları…

Devrim Erbil yurtiçinde ve yurtdışında yüzlerce sergi açtı, ödüller kazandı ve sanat üzerine pek çok konferansı verdi. Eserleri dünyanın ve Türkiye’nin birçok müzesinde ve koleksiyonlarında yer almaktadır.
Devrim Erbil “resmin şairi”dir. Doğanın ritmini ve gizemini yakalamaya çalışır. İstanbul tutkularının başında gelir. Titreşimlerin büyüsü ile kenti sarmalar.

1961’de Bursa’da doğan Çiğdem Erbil 1978-1984 yılları arasında lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamladı bir süre özel atölyesinde resim dersleri verdikten sonra 1989-2010 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversite’sinde öğretim görevlisi olarak çalışarak emekliliğe ayrıldı. 16 kişisel sergi açan, 5 ödülü bulunan Çiğdem Erbil, 100’ün üzerinde karma sergiye katılmış, bir çok özel koleksiyonlarda ve bazı müzelerde resimleri bulunmaktadır. Halen özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

1973 İstanbul doğumlu olan Renk Erbil, Barnet College ve Berkshire College of Art and Design okulundan mezun olduktan sonra, ilk sergisini Covent Garden’da Smith’s Gallery’de açan sanatının, New York, Rio De Janeiro, Sofya, Londra, İstanbul gibi birçok enternasyonal sergisi olmuştur. 2013 yılında Londra’nın ilk on-line turk art galerisi www.galleryrenk.com’un kurucusudur. 2017’de ise uluslararası  alanda tanınmış yerli ve yabancı sanatçı ve tasarımcıların yapıt ve ürünlerini bünyesinde bulunduran www.renkolondon.com kurmuştur.

Devrim Erbil ile baş başa…

 

X