Profesyonel Buluşma: “Akade-Medikal Günleri”

İstanbul Tıp Fakültesi'ne ziyaret - Çapa

İstanbul Tıp Fakültesi'nin, bu sene üçüncüsünü düzenlediği "Akade-Medikal Günleri" tanıtım etkinliğine okulumuzun 3 son sınıf öğrencisi de katılmıştır. Geleceğin doktorlarına, tercih aşamasına gelmeden önce, hem mesleği hem de üniversiteyi tanıtmayı amaçlayan bu etkinlik öğrencilerimizin motivasyonunu ve heyecanını arttırdı.

Tıp Fakültesi Amfisinde Lise Öğrencilerimiz…

Yaygın adıyla “Çapa” olarak bilinen İstanbul Tıp Fakültesi, 10 Nisan 2019 günü doktor olmayı hayal eden ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 400 lise öğrencisini kampüsünde misafir etti.

Öğrencilerimizin katıldığı “Akade-Medikal Günleri” etkinliği tıp okumayı isteyen lise öğrencilerine, fakültenin farklı branşlarını, yerinde ve uygulamalı olarak tanıma ve mesleğe anlamlı bir bakış oluşturma imkanı sağladı.

Farklı Uzmanlık Alanları ile İlgili Örnek Dersler…

Sabah oturumlarında, fakültenin imkanları ve sosyal etkinlikleri üzerine yapılan tanıtımın sonrasında, öğrencilere farklı branşlardan pek çok kıymetli hoca kısa birer ders örneği anlattı. Öğrenci yemekhanesinde yenen öğle yemeği sonrasında uygulama için laboratuvar ziyaretleri yapıldı. Bu ziyaretlerde öğrencilere beyin de dahil olmak üzere bazı organlar gösterildi ve bunlarla yapılan uygulamalardan örnekler sunuldu.

Dolu dolu hazırlanmış olan bu etkinliğe katılım sayesinde, doktorluk mesleğini düşleyen öğrencilerimizin, bu hayallerini gerçeğe dönüştürme yolunda motivasyonlarının bir hayli yükseldiğini gözlemledik.

X