Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Ottawa Üniversitesi – Kanada’daki Önemli Bir Fırsat

İki Dilli Eğitim Veren Prestijli Bir Okul

Ottawa Üniversitesi, Kanada'nın Ontario eyaletinde bulunan ve İngilizce-Fransızca çift dille eğitim veren bir üniversitesi...
Bu üniversitenin Fransız Liseleri mezunlarına sunduğu burs imkanı ise, öğrencilerimiz için cazip bir fırsat yaratıyor.

Ottawa Üniversitesi’ni Tanıyalım…

23 Şubat 2021 tarihinde, Lise 2, Lise 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz, Google Meet üzerinden, Ottawa Üniversitesini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen çevrimiçi oturuma katıldılar. Konuğumuz Ottawa Üniversitesi Frankofon Avrupa Bölgesinden sorumlusu Uluslararası Pazar Geliştirme Müdürü Sn. Martin Robichaud idi. Ottawa Üniversitesi’ndeki fakülteleri ve bölümleri, yabancı öğrenciler için başvuru ve kabul koşullarını, okulun kampüsünü ve sosyal imkanlarını detaylarıyla bizlere aktardı.

Eğitiminin Bir Kısmını Fransızca Alacak Olanlara Burs İmkanı…

Ottawa Üniversitesi’nde hem İngilizce hem de Fransızca eğitim almak mümkün. Bununla beraber, her dönem alınması zorunlu olan 5 dersten 3’ünü Fransızca almayı taahhüt eden öğrencilerden, yabancı öğrenci ücreti yerine Kanada vatandaşlarının ödediği kadar ücret talep ediliyor. Bu burs imkanı ile öğrencilerin, öğrenim bedeli olarak örneğin 36-40 bin C$ yerine, okudukları bölüme göre değişmekle beraber, ortalama 9 bin ila 13 bin C$ ödemeleri yeterli oluyor. Bu bedel sadece öğrenim ücretini kapsıyor, öğrencinin konaklaması ve diğer masrafları yine kendisine ait oluyor.

Tüm bu bilgileri bizlerle paylaşan konuğumuz, oturumun sonunda katılımcıların sorularını da içtenlikle cevaplandırdı. Ottawa Üniversitesi hakkında detaylı bilgilere, okulun gerek web sitesi üzerinden, gerekse sosyal medya hesaplarından  kolaylıkla erişilebileceğini de vurguladı.

Okulumuza zaman ayırıp öğrencilerimiz ve velilerimizi bilgilendiren değerli konuğumuza teşekkür ederiz.

X