Öğrencilerimizden Yeni Bir Proje: SB RADIO

Projenin merkezinde öğrencilerimiz

Saint Benoit Fransız Lisesi’nin bünyesinde, öğrencinin bütünsel gelişimi için pedagojik projelerimiz kapsamında öğrencilerin aktif görev alacağı bir radyo kuruldu. SB RADIO’da öğrenciler radyonun logo tasarımından, konuk ağırlamaya, canlı program yayınından, post prodüksiyonuna kadar radyo yayıncılığının tüm aşamalarında bizzat çalışacaklar. 

Radyo yayıncılığı diğer iletişim teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle beraber zaman içinde biraz geri planda kalsa da  kendine has ruhu ve yarattığı atmosferle hâlâ yaşamımızda özel bir yerde durmayı sürdürüyor. Günümüzde farklı biçim ve içeriklerle radyo, iletişim aracı olarak önemini koruyor.

Radyo çalışmasıyla amacımız öğrencilerimizin, radyo kültürünü ve ruhunu daha iyi anlamaları ve bundan sonraki yaşamları için hem kültür-sanat adına hem de iletişim adına önemli kazanımlar elde etmeleri… 

Yayın hayatına bugün 25 Kasım’da başlayacak olan SB RADIO’da öğrencilerimiz, ilk  olarak İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren en önemli figürlerden biri ve aynı zamanda Saint Benoît Lisesi mezunu olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak’ı programlarına konuk edecek. Program canlı olarak lisenin YouTube kanalından 15.30-16.00 arası dinlenebilecek. Canlı yayını kaçıranlar için hazırlanan podcastlere ve özel çalma listelerine radyonun Spotify hesabından ulaşılabilecek.  

Canlı yayında  görüşmek üzere!

X