Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Öğrencilerimiz, Çocuk Yuvasından Kardeşleriyle Edirne’de!

Yine bir sosyal sorumluluk projesi...

Gençlerimizde Dünya Kültür Mirasları’na sahip çıkma bilincini ve iki kurumun öğrencileri arasında kardeşlik duygularını geliştiren bir etkinliği hayata geçirdik...

Lisemizin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kulübü « Sosyal sorumluluk projesi » kapsamında, UNESCO Kültür Miras Listesi’nde yer alan Edirne Selimiye Camii ve çevresi, Çocuk Yuvası’ndan 10 öğrenci ile birlikte gezildi; bölge, tarihi, coğrafi ve sosyo-kültürel anlamda tanıtıldı.
Programda Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Cami ve Arastası,
çok özel hat yazılarına sahip olan Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Karaağaç Bölgesi,
Pazar Kule, Meriç Nehri ve Tarihi Köprüleri, Lozan Barış Anıtı ve Müzesi, II. Beyazıt Külliyesi (Tıp müzesi) vardı. Ne büyük bir kültürel zenginlik !
Öğrencilerimizin gezi ile ilgili yorumları :“Bu gezi bize çok şey kattı… Kardeşlerimiz bizlerden, bizler de onlardan çok şey öğrendik. Hangi ülkede, hangi ailede, hangi anne babanın evladı olduğumuz bizim elimizde değil. Ama yüreğimizde sevgi varsa ve bunu karşılıksız paylaşmayı başarabiliyorsak, her yürekte mutluluğu yaşatabiliriz…” 

X