Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Ödül Töreni Heyecanı … Fantastik !

4. Fantastik Yolculuk !

Bu yıl da, gençlerimizin hayal güçleri hepimizi hayran bıraktı !
Ödül töreni hazırlıkları sürerken, öğrenciler jüriden gelecek sonuçları nefeslerini tutarak beklemekteydiler. Nihayet önce illüstrasyon sonra da öykü dalında sonuçlar geldi.
İnanılmaz öykü ve illüstrasyonlarıyla gurur duyduğumuz gençleri içtenlikle kutladık !

4. kez düzenlenen yarışma

Saint Benoît Lisesi’nin 4. kez düzenlediği Fantastik Öykü ve İllüstrasyon yarışması bu yıl; Fantastik ve Bilim-kurgu alanında serbest temalı öykü ve yine aynı alanda ’’3000 Yılında İnsan’’ temalı illüstrasyon yarışmasının ödülleri 13 Mayıs Cumartesi günü sahiplerini buldu.

Görsel Sanatlar ve Türk Dili ve Edebiyatı

Lisemizin Türk Dili Edebiyatı ve Görsel Sanatlar öğretmenleri büyük bir gizlilik içinde çalışmalarını sürdürdüler, kitapçık basıldı, son hazırlıklar tamamlandı ve konuklarımızla birlikte panel ve ödül zamanı geldi…
Bu yıl gelen konuk yazarlarımızla, bahçede yer alan illüstrasyon sergisini gezerken bir yandan da yapılan çalışmanın önemi üzerinde duruldu.

Yazar ve ressam paneli

Daha sonra panelimiz başladı, bu yıl hem öğrenci hem de velilerimizin soru yoluyla katıldığı panelimiz büyük bir ilgiyle karşılandı.
Yarışmaya katılan öğrencilerin ve eserlerin tanıtıldığı barkovizyon gösterisi bittiğinde, sıra büyük finale geldi… büyük bir heyecan hakimdi.

Önümüzdeki yıl,yeni projeler, yeni dostluklarla tekrar görüşmek üzere !…
Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

X