Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“Mutluluğun Renkleri”, Sanat ve Duygular Bir Arada…

60'dan fazla sanatçı eserlerini sergiledi...

Saint Benoît Lisesi Galerisi, 2018 yılının ilk haftasında geleceğe söz verircesine, konuklarını "Mutluluğun renkleri" adlı sergiyle karşıladı. Nazan Pauwels, Sevinç Lüleci ve Yasemin Zanbak'ın koordinatörlüğünde düzenlenen bu sanatsal etkinliğin açılışı 5 Ocak tarihinde gerçekleştirildi. Galeri, sanat tutkularını ve duygularını paylaşan önemli sayıdaki sanatseveri buluşturdu ve  katılımcıların büyük beğenisini topladı !

Tıpkı etkinlikte eserlerini sergileyen birçok sanatçının dileği gibi, bizler de bu yeni yılda size ”Ahenk, Renk ve Mutluluk” diliyoruz.

“Mutluluğun Renkleri” adlı sergi, “Mezunlarımız Hazinelerimiz” projesinin ikincisi. Projenin birinci ayağı, Nisan 2016 yılında üç eski mezunumuzun düzenlediği, mücevher, fotoğraf ve seramik çalışmalarını içeren bir sergiydi.

Bu defa, “La Galerie”, Türkiye’den ve dünyadan gelen 60’dan fazla sanatçıyı ağırladı. Resim, seramik ve fotoğraf gibi farklı sanat dallarında eserlerini sergileyenler arasında Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Süleyman Saim Tekcan, Julianna Illes Major, Melihat Tüzün, Merih Akoğul, Mehmet Ömür… yer aldı.

Yoğun ilgi gören bu açılışta, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar, coşkularının, neşelerinin, hayallerinin,… renklerini yansıttıkları eserleri sergilediler.

Sergi açılışında çekilen birkaç önemli kareyi aşağıdaki Galeri kısmında bulabilirsiniz !

Basında

X