MUN Chez Vous ve MUN@Home

Bir çoğunuz, kendi kendine soruyor:
MUN nedir?
Aslında, aranızdan bazıları, daha önce MUN Junior’a katıldıkları için deneyim sahibi oldular ve lise öğrencileri için düzenlenen programlara devam etmek istiyorlar. 

Öyleyse, MUN Impact organizasyonunun sizlere tamamen ÜCRETSİZ ve risksiz olarak neler sunduğunu keşfedin. 

Eğer, MUN organizasyonuyla yeni ilgilenmeye başlıyorsanız veya deneyiminizi yeterli bulmuyorsanız, 4 haftalık bu program size her şeyi açıklayacak ve Birleşmiş Milletler dünyasında genç bir diplomat olmanızı sağlayacak olan kendi potansiyelinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. 

Katılın ve böylece, okulumuzun düzenlediği çift dilli (Fransızca ve İngilizce) konferans MBNU-SB / SB-BMUN için hazırlanın. (Önümüzdeki mayıs ayında sizlerin katılımını bekleyen bu konferans şu anda hazırlık aşamasında.) 


Üstelik artılar da var!

Şubat 2021’de gerçekleşecek olan MUN Chez Vous / MUN@Home programında yer alan temanın üzerinde çalışarak: 
  1. Fransız ve/veya İngiliz dili,  Sosyal Bilimler (Tarih, coğrafya, iktisat, çevre bilimi vs), hatta matematik (istatistikleri anlamak ve daha birçok konu), ayrıca sosyal hizmetlere katılım, etik sorunlar üzerine tartışmalar veya felsefe gibi bir çok farklı alandaki bilgilerinizi ve bu konuları anlama yeteneğinizi zenginleştirecek ve güçlendireceksiniz.  
  2. Siyasi propaganda içeren ”yanlış haberler”den etkilenmeden, dünyadaki güncel gelişmelerle ilgili araştırma kapasitenizi, güvenilir kaynaklar üzerinden geliştireceksiniz.  
  3. Dünyayı daha iyi bir duruma sürüklemek için etkili öneriler geliştirmek adına alıştırmalar yapacaksınız.
  4. Öğretmenlerinizin müdahalesi olmadan sunumlar yapmayı, resmî açıklamalar gerçekleştirmeyi, daha az resmî bir dille, dostça, fakat etkili bir şekilde müzakerelerde bulunmayı, hem öğrenciler arasındaki tartışmalarda, hem de resmî parlamenter müzakerelerde daha iyi gerekçelendirme yapmayı öğreneceksiniz.

Düzenli ve aktif bir katılım sağlayarak, emeğiniz için sizlere teşekkür etmek amacıyla resmî yaka kartları kazanacaksınız!

Öyleyse, tereddüt etmeyin!  

MUN Chez Vous sitesine veya MUN@Home adresine (hatta ilginize çekiyorsa, her iki etkinliğe birden!) ücretsiz olarak başvuruda bulunun. 
Öğretmenlerimiz ve MUN alanında tecrübe sahibi öğrenciler, size yardımcı olmak ve bu konuyla ilgili sorularınıza cevap vermek için buradalar.

İyi şanslar! Sizleri bekliyoruz.

Daha fazla bilgi almak için, MUN@sb.k12.tr adresine yazabilirsiniz.

X