Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“Mühendislik” Meslekleri

Projet "Orientation Université"

Bilgisayar, inşaat, gıda, metalurji ...
Mühendisliğin kaç tane dalı var ?
Bu dalları birbirine yaklaştıran ve ayıran özellikler neler ?
Hangisinin bana uygun olduğuna nasıl karar vereceğim ?

Tüm bu sorulara yanıt vermek üzere, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Sn. Dağhan GÖKDEL, 5 Aralık Pazartesi günü okulumuzda olacak.
Lise 3 ve Lise 4 Fen grubu öğrencilerimizden mühendislik mesleğini seçmeyi düşünenlere bilgiler verecek olan Gökdel, öğrencilerimizin akıllarına takılan sorulara da cevap veriyor olacak. 

Biyografi:
1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Y. Dağhan Gökdel, 1999 yılında İstanbul Saint Joseph Lisesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Dr. Gökdel, sırasıyla 2007 ve 2011 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 2012 yılında doktora sonrası çalışmalarını University of Texas at Austin, Biyomedikal Mühendisliği bölümünde yaptıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlayan Dr. Gökdel halen aynı görevi sürdürmektedir.
Araştırma konuları arasında Mikro-elektro-mekanik sistemlerin tasarımı ve üretimi, optik mikrosistemler ve tıbbı görüntüleme aletleri bulanmaktadır.

X