Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Meslek Tanıtım Günleri…

Üniversiteye Doğru Projemizde Önemli Yeni Bir Etap... Lise 2 ve Lise 3

Meslek tanıtım günlerimiz tüm hızıyla devam ediyor!
Lise 2. ve lise 3. Sınıf öğrencilerimiz adım adım ilerliyorlar ve kariyerlerini planlıyorlar.
Gelenekselleşmiş olan Saint Benoît Fransız Lisesi Meslek Tanıtım Günleri, bu sene, 25 Kasım 2020 ve 06 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ekim ayında, mühendislik mesleğinin tanıtımıyla başlayan meslek tanıtım günleri devam ediyor.

Öğrencilere yönelik, ayrıntılı bir anket ve bireysel görüşmelere dayanarak, her öğrenciye özel ve bireysel bir plan oluşturuldu.

Bu Yıla Özgü Webinerler…

Bu yıl tüm meslek tanıtımlarımız online oturumlar olarak gerçekleşecek. Farklı mesleklerin tanıtılacağı program, 6 hafta boyunca devam edecek ve Lise 2 ve Lise 3. sınıf seviyelerinde, 35 farklı seansla toplam 45 farklı mesleğin tanıtımı gerçekleştirilecek.

Her bir öğrencimiz 17 farklı mesleği tanıma imkanı bulacak. Altı haftalık tanıtımlar öncesi öğrencilerimize göndereceğimiz Google form ile katılmak istedikleri meslek tanıtımları belirlenecek.

Webinar tarzında gerçekleşecek program Salı ve Perşembe günleri Lise 3 ve Lise 2’lerin rehberlik dersine rastlayacağından, o günkü meslekleri izlemek isteyen öğrenciler  derslerinden ayrılarak programa katılabileceklerdir. Çarşamba günlerinde gerçekleşecek webinarlar ise ders bitimi 8. ve 9. saatlerde yapılacaktır.

Saint Benoît Lisesi Online Platformda, 38 Profesyoneli Öğrencilerimizle Buluşturmaya Hazırlanıyor!

Meslek Tanıtım Günleri, her sene olduğu gibi okulumuz mezunlarını,  farklı üniversitelerden akademisyenleri ve farklı sektörlerden gelecek iş insanlarını öğrencilerimiz ile buluşturmak ve meslekler hakkında onları bilgilendirme fırsatını yaratmak için gerçekleştirilecek.

Öğrenciler, ajandalarına bu günü çoktan işaretledi. Öğrencilerimizin her sene merak ve heyecanla bekledikleri büyük organizasyonun zamanı geldi. Sabırsızlıkla 25 Kasım 2020 tarihini bekliyoruz.

Öğrencilerimize önemli bir mesaj: Gerçekten sevmediğiniz, sizi heyecanlandırmayan bir mesleği asla seçmeyin! Her gün işe giderken güzel duygular ve yaratıcı fikirler sizi dinamik ve mutlu kılacak ve meslek hayatınıza bağlayacaktır.

Aydınlık Bir Geleceğe Doğru Yol Alıyoruz! Başarılar… 

Saint Benoît Lisesi’ne özgü “Üniversiteye Doğru” projesini takip edin. Her sene daha da çok geliştirilen, akademik ve mesleki açıdan rehberlik yapan geniş kapsamlı bir proje.

Programı görüntülemek için BURAYA tıklayınız.

 

 

X