Medyatek, Öğrencilere Günlük Yaşamlarında da Destek Veriyor…

Öğrenciler, Medyatek’e Gelemiyorlar, Fakat Medyatek Öğrencilere Geliyor!

"Uzaktan, ama hep bir arada!"
İşte medyatek’in temel anlayışı bu cümle üzerine kurulu.

Pedagojik Kaynaklarla Dolu Bültenler!

“Uzaktan, ama hep bir arada!”. İşte medyatek’in temel anlayışı bu cümle üzerine kurulu.
Oldukça aktif olarak çalışan medyatek sorumlularımız, programlarına göre, öğrencilere, derslerinde yardımcı olabilecek kaynaklardan oluşan bir seçkiyi haftalık olarak sunuyorlar…

Öğrenmek, Rahatlamak ve Düzenli Çalışmak İçin

Medyatek sorumlularımız, her hafta, öğrencilerin erişimine, onlara destek olmak ve onların ders programlarını sürdürmek için bir çok kaynak sunuyorlar.
Bunlar, Fransızca kültürel gelişmeleri takip edebilmelerini sağlayan, eğlenceli, sevimli ve çekici kaynaklar: Bir şarkı, bir video ya da okumaları için bir metin…
Kısaca, bu kaynaklar, çalışma yöntemlerine yönelik öneriler, bilimsel bilgiler ve aynı zamanda İngilizceyi de pratik edebilmeleri için onlara sunulmuş olan fırsatlardan oluşuyor.

Postacı Her Pazartesi ve Her Perşembe Uğruyor

Her pazartesi, Lise 1 ve Lise 2. Sınıf öğrencilerimizin e-posta kutularına medyatek tarafından bir mektup yollanıyor. Gerçek bir küçük gazete gibi hazırlanmış olan ve hafta içerisinde işlenen konulardan oluştuğu için onların ilgisini çeken bir bülten.
Bu bültende yer alan kaynaklar, aynı zamanda Moodle ortamında, öğrencilerin katılmaya yönlendirildikleri “Medyatek dersleri” adlı forumlarda da mevcut bulunuyorlar.
Postacı, Lise 3 ve Lise 4. Sınıf öğrencilerimize ise, elinde bilgilerle dolu çantasıyla perşembe günleri uğruyor!
Hazırlık sınıfı öğrencilerimize gelince, onlar da göz ardı edilmiş değiller: Postacı, onlara ilk mektuplarını önümüzdeki hafta iletmek için çoktan yola çıktı ve ardından, her iki haftada bir onlara uğrayacak!

Örnekler

L1  1.Hafta

L3  1.Hafta

X