Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Londra : Covent Garden ve Victoria and Albert Museum

Dōrdūncū gūn : 24 Nisan 2013

Geleneksel olarak sabahımız Oxford House College’da üç saat sürecek olan kursa katılarak başlıyor.Öğleden sonra bizi yeni bir keşif bekliyordu : Sanat ve sokak gösterileri ile tanınan Covent Garden, fotoğraflara bakarsanız gōreceksiniz !13 tiyatrosu, 60’a yakın pub ve lokantası… ve ortasında yer alan pazar yeri ile tanınan bir bölge. Hepimiz burada mekanı canlandıran sokak gösterilerini izleyerek mutlu anlar yaşadık ve yemeğimizi yedik.

Daha sonra hep birlikte toplanıp Victoria ve Albert müzesine gitme vakti geldi.
Victoria & Albert muzesi Londra’nın merkezinde yer alan South Kensington bölgesinde sanat ve bilim ağırlıklı bir müze.

Dekoratif sanatlar konusunda geniş bir koleksiyona sahip. Her devirden çeşitli eserler gördūk : Sümerler’den 21.Yüzyıla kadar. Hepimiz bu eserler, bu dekor ve müzenin bahçesi ile büyülendik.

Geleneksel akşam yemeğimizi yeme ve otele dönme vaktimiz gelmişti.

L1F öğrencisi Gökçenur Topuzoğlu tarafından İngilizce anlatılan Londra’da bir gün :

Today’s the 4th day of our journey, it’s a shame that it’s going to end too soon.

We woke up at 7 am and had a mouth-watering breakfast. Then, we went to Oxford House College and attended to our english classes.

After that, we went straight to Covent Garden. The weather was lovely so there were people perfoming on the streets and we watched some very interesting shows. Then we found this cute little café who’s selling meat pies, they were very delicious too.
When we were done, we had a two hour break and we all did some shopping.

Then we took the Underground and went to Victoria and Albert Museum. We’ve seen some magnificent marble sculptures which looked very realistic. We’ve also seen some art pieces from Renaissance and Mid-East. We’ve also seen the gallery of David Bowie. Our last point was Garfunkel’s, where we had some delicious dinner. It was an amazing day.

X