Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Londra : Alışveriş ve British Museum

Beşinci gün : 25 Nisan 2013

Londra’daki beşinci günümüz de geçirdiğimiz diğer günler gibi yoğundu.Sabah Oxford House College’daki derslerimiz bitince, Regent Street üzerinden geçerek Tottenham’dan Piccadily Circus’a doğru yürüdük.Daha sonra, yılda 6 milyon ziyaretçisi olan en eski müze British Museum’a gittik.
Öğrenciler müzedeki farklı koleksiyonlar ve özellikle eski Mısır ve Yunan uygarlıkları ile büyülendiler.

Sonrasında, Knightsbridge’da meşhur Harrods mağazasını gezdik. Öğrenciler binanın mimari yapısına, satılan markalara ve de büyüleyici ortama hayran kaldılar.

Akşam, otele dönmeden önce çevredeki restoranlardan birinde yemek yedik.

L1F öğrencisi Dominique Green tarafından İngilizce anlatılan Londra’da bir gün :

Today met up at the lobby as usual to head to the Oxford House College.

Once the classes were over we seperated on the Oxford Street and did some shopping.

Then we followed the plan and went to the British Museum. The British Museum is a museum in London dedicated to human history and culture. Its permanent collection, numbering some eight million works, is among the largest and most comprehensive in existence and originates from all continents, illustrating and documenting the story of human culture from its beginnings to the present.
It was really interesting get to know about many ancient countries and regions.

Later we went to the Harrods to do even more shopping and then we returned to our hotel.

X