Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Lisemiz, Kısa Film Ajansı ve Fransız Kültür Merkezi İşbirliği

Uluslararası bir etkinlik : "En kısa gün"

Çok yakında Saint Benoît Lisesi 6. Kısa Film Festivali KISAKES’e ev sahipliği yapacak... ama onun öncesinde lisemiz 18 - 20 Aralık tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi iş birliği ile düzenlenen «En Kısa Gün - Kısa Film Şenliği’ne» katılıyor.

3 gün boyunca düzenlenen 4500 seans ile tüm dünyada 3000 farklı kuruluş tarafından kutlanan kısa film festivalini 18 Aralık 2015 tarihinde lisemiz de kutluyor.Lisemizde 1 ile 15 dakika arası bir süre ile bilim kurgu, belgesel, animasyon veya deneysel film gösterimleri yapılacak. Farklı milletlerden yönetmenler tarafından Fransa’da üretilen kısa formatlı bu filmler, yaratıcı ve şaşırtıcı oldukları kadar ayrıcalıklı bir yere de sahipler. Filmlerin bir çoğu alt yazılı olacak, diğer kısmı da Fransızca bilmeyi gerektirmiyor.
En Kısa Gün eğlenceli ve paylaşım dolu anların yaşanacağı bir etkinlik. Aynı zamanda yazarları keşfetmeye ve onların dünyaya bakış açılarını paylaşmaya olanak sağlayan ayrıcalıklı bir fırsat. Sinema; tüm karmaşıklığı, hayal dünyası ve bazen de zalimliği ile gerçeği anlatarak bizlere bir bakış açısı sunar. Sinema, bizim hikayelerimizi veya bizim olabilecek hikayeleri anlatır ve bizi düşündürür.

Sizleri bu kısa filmlerin (1 saat 5 dk) kısa gösterimine bekliyoruz !

Organizasyon detayları :

Tarih : 18 Aralık Cuma

Yer : Saint Benoît Fransız Lisesi (Girişler sadece Lüleci Hendek sokaktan (no:61) yapılacaktır)

Saat : 19.00

Bilgi için : (0212) 244 10 26/dahili : 111 ve 112

Serbest ve ücretsiz giriş

Kısa Film Festivali : Program

X