Lise 4 Öğrencilerimize Bir Elveda Değil, Sadece Bir Görüşmek Üzere!

Olağanüstü şartlarda sıradışı, fakat sıcak bir buluşma...

Ilık bir eylül sabahından sıcak bir mayıs sabahına…
Beş sene bir çırpıda akıp geçti…
2015’in ergenlik çağındaki çocukları bugünün, bu 21 Mayıs 2020 gününün gençleri son sınıf öğrencilerimizin Saint Benoît Lisesindeki son günleri.

Kalplerimizde… ve Ekranlarımızda, Öğrencilerimizle Gerçekleştirdiğimiz Bir Tören

İstiklal Marşı, Büyük avlunun ve sonrasında Lise 4 öğrencilerimizin son senelerini geçirdiği mekanların üzerinde uçan bir Drone vasıtasıyla çekilen okul görüntüleriyle töreni başlatıyor, sonra öğrencilerimizin 5 yıl boyunca yanında sık sık yer aldıkları Atatürk büstünde görüntü donuyor.

Genç mezunlarımız bu sıradışı buluşmaya katılmak için ekranlarının önünde kalabalık bir şekilde yerlerini alıyorlar. Okul Müdürü Sayın Pierre Gentric ve Okul Türk Müdür Başyardımcısı Sayın Serhat Yalamanoğlu’nun yaptıkları konuşmalar cesaret verici ve gençlerimizin geleceklerini belirleyen kelimelerle dolu. Bu kelimeler, her ne kadar gençlerimizi karşımızda göremesek te, onlara ne kadar gurur duyduğumuzu ifade ediyorlar. Sn. Pierre Gentric konuşmasında Atatürk’ün şu sözlerine yer veriyor : “Bütün ümidim Gençliktedir”…

Ve sonra, ilk kez ekran başında gerçekleşen, yinelenen bir gelenek : flama devir teslim töreni. Türk bayrağı ve Saint Benoît Lisesinin resmi flaması iki son sınıf öğrencisi tarafından yine iki Lise 3 öğrencisine teslim ediliyor. Lise 3 öğrencileri de dört yüzyılı aşkın bir tarihe sahip olan Liselerinin hümanist değerlerini koruyacaklarına söz veriyorlar!

Öğretmenlerimizden Mezunlarımıza Alkış Tufanı!

Ve buluşmanın duygu dolu büyük sürprizi törenin sonunda geliyor!

Ekranda, ergenlik çağındaki öğrencilerimize, gençlerimize, çocukluklarından yetişkinliğe geçtikleri bu zor ve mutlu beş yıl boyunca eşlik eden, destekleyen ve kendilerine tavsiyelerde bulunan Saint Benoît Lisesinin bütün eğitim kadrosu, tüm öğretmenleri beliriyor. Öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için buradalar, gözlerinin önündeler, onlara “Allahaısmarladık ve görüşmek üzere!” demek için.

Ekranlarda çınlayan, 20 saniyeden fazla süren sıcak bir alkış tufanı, kelimelerin yerini alan alkışlar. Bu alkışlar Saint Benoît Lisesi eğitim kadrosunun duygularını çok kuvvetli bir şekilde dile getiriyorlar.

Sonra, sessiz bir duygusallıkla, son sınıf öğrencilerimizin fotoğrafları teker teker ekrandan geçiyor. Öğrencilerimizin herbiri, bu fotoğraflarda arkadaşlarını görüyor ve Saint Benoît’da geçirdikleri, beraberce paylaştıkları 5 yıllık Hayatı hatırlıyorlar.

Siz genç mezunlarımız, hepinizin yolu açık olsun!
Lisenizin kapıları size her zaman ardına kadar açık olacak!
Önünüzde bulunan başarı yolu her zaman aydınlık olsun!

X