Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Kulüp Seçimleri

Öğrencilerimize, Bütünsel Eğitim Projemize Uygun ve Birbirinden Farklı 40 Kulüp Sunduk

21 Eylül 2022’de Sosyal etkinlik kulüplerinin tanıtımı için düzenlenen forumda, Lise 1, Lise 2 ve Lise 3 öğrencilerimiz, öğretmenlerinin ve deneyimli arkadaşlarının özenle yaptıkları hazırlıklar sayesinde okulumuzun sunduğu birbirinden farklı etkinlikleri keşfettiler. Forumda, tanıtılan kulüpler arasında herkesin zevkine göre bir kulüp bulmak mümkün. Üstelik bu sene büyük bir yenilik olarak öğrencilerin kurduğu 13 farklı kulüp de seçenek olarak sunuldu...

Bu yıl, öğrencilerimize okulumuzun farklı teneffüs alanlarında tam 40 sosyal kulübü tanıttık! Tüm kulüplerimiz, Bütünsel Eğitim projemizdeki 5 boyutla bağlantılıdır. Bir öğrenci, bir Kulübü sosyal boyutu için seçerken başka bir öğrenci dil becerilerini geliştirmek için Fransızca veya Türkçe Tiyatro Kulübünü veya Retorik, Karşılaştırmalı Edebiyat veya Almanca Kulübünü seçebiliyor. Bazı öğrenciler ise bilişsel zenginlik için Geleceğin Bilimlerine yoğunlaşan kulüpleri tercih edebiliyor: Yapay Zekâ, Kodlama, Robotik, Fen Bilimleri Köşesi… Bedensel boyutun da ihmal edilmediği Saint Benoît Lisesi’nde Tabii, öğrenciler, Saint Benoît Lisesi bünyesindeki birçok spor kulübü sayesinde bedensel boyutu da ihmal etmiyor. Ayrıca sosyal yardımlaşma alanıyla ilgili Sosyal Yardımlaşma Kulübü, Best Buddies kulüpleri yer almakta ve ayrıca paylaşım forumlarını da unutmamalı: Fransızca ve İngilizce MUN, TEDx ve Münazara Kulüpleri…

 

 

Acaba hangi kulübü seçmeli?

Tema bazında düzenlenen ve farklı etkinliklerin tanıtıldığı forumda, öğretmenler ve öğrenciler, kendilerine hedefler koyup proje fikirleri üretmeye çalışan ve bilgi almaya gelen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sanatsal, dilsel, sosyal, kültürel, duygusal, bilimsel birçok etkinlik öğrencilerin beğenisine sunuldu. Sunulan seçenekler o kadar ilgi çekiciydi ki öğrenciler etkinlikler konusunda olabildiğince fazla bilgi toplayabilmek için bir tanıtım masasından diğerine mekik dokudu.

Sosyal Kulüplerimiz 5 Ekim’de Açılıyor!

Öğrencilerimiz, kulüp standları çevresinde toplandılar. Tanıtım masalarını bir bir dolaşıp sorular sordular, önerilerde bulundular. Planladıkları “Gelecek” ile ilgili onlara ışık tutacak olan seçenekleri değerlendirme fırsatı yakaladılar. Evet, artık her bir öğrencimiz motive ve heyecanlı bir şekilde ne yapmak istediğini bilerek etkinliklerin kulüp çalışmalarının başlayacağı 5 Ekim’i iple çekiyor.

Güzel Projelere Merhaba!

 

2022-2023 Kulüp Listesi

 

X