Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Her zevke göre bir kulüp!

30'dan fazla kulüp seçeneği...

Saint Benoît'da öğrencilerimizi akademik anlamda çok güçlü bir eğitimle donatmanın yanı sıra, yaşamlarını zenginleştirecek pek çok olanakla buluşturmayı da hedefliyoruz.

Bu hedefimize ulaşmak için bu yıl  öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedebilecekleri, ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri 30’dan fazla kulüp seçeneği sunduk. 

Okulumuzda her öğrenci kendi zevkine, ilgi alanına uygun bir kulüp buluyor, bulamazsa da kuruyor. 

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmadan güzel sanatlara, spordan fen ve teknolojiye, dil ve edebiyattan medya ve paylaşım forumlarına kadar birçok farklı kategoriden kulüp seçmek mümkün. Örneğin, bir öğrenci; dil, edebiyat, felsefe – girişimcilik alanında kendini geliştirmek için Etik Değerler ve Felsefe Okumaları, Avrupa Gençlik Kulübü veya Türkçe Münazara Kulübünü seçebiliyor.

Lisemizde dayanışma ve başkalarına karşı farkındalık konusunda çalışan pek çok kulüp mevcut. Bu kulüpler, insani ve çok yönlü hümanist eğitimine katkıda bulunurken, öğrencilerin gerçekleştirdikleri eylemlerin sorumluluğuna ve bilincine sahip birer birey olarak başarıya ulaşmalarını sağlayan  dayanışma, yardımseverlik ve farklılıklara saygı değerlerinin üzerinde duruyorlar. Bu konuda çalışmak isteyen öğrencilerimiz Best Buddies, UNESCO, Heforshe, Sosyal Yardımlaşma gibi kulüpler arasında seçim yapıyorlar.

Ve elbette bazı öğrenciler bilişsel zenginlik için geleceğin bilimlerine yoğunlaşan kulüpleri tercih edebiliyor:  Robotik ve kodlama, teknoloji ve fen bilimleri köşesi, yapay zeka, okul mirasının restorasyonu…

Bedensel boyutun da çok önem verildiği  Saint Benoît Lisesinde öğrenciler birçok spor kulübü sayesinde basketbol, futbol, eskrim, flag football, masa tenisi gibi çeşitli spor dallarında antrenman yapabiliyor, turnuvalara katılıyor. Öğrencilerin kurduğu boks ve aikido kulüpleri de aktif olarak çalışmalarına devam eden kulüplerimizden.

İngilizce Kitap Eleştiri, Toplumsal Duyarlılık, Dans, Yazılım ve 3D kulüpleri de öğrencilerin inisiyatif alarak kurduğu kulüpler arasında…

Sanat hayatın ana damarlarından biri…Orkestra, resim, Fransızca ve Türkçe tiyatro çalışmalarıyla öğrencilerimiz sanatsal üretimlerini sergileme ve sahneleme imkanı buluyor. 

Öğrencilerimiz, kulüp çalışmalarının katkısıyla okulumuzda geçirdikleri beş senenin sonunda, hayatlarına pek çok deneyimi katmış, yeteneklerini ve kendilerini keşfetmiş kendine güvenli bireyler olarak mezun olma imkanına kavuşuyor. Bu çalışmaları yurt dışında eğitimlerine devam etmek öğrenciler için üniversite başvurularında da önemli bir avantaj sağlıyor. 

Bu süreçte öğrenciler için en zoru hangi kulübü seçeceğine karar vermek!

Kulüp listesi için BURAYA tıklayınız!

X