Konser : Marc Perrenoud Trio – Morphée

Frankofoni Ayı kapsamında
İsviçre’nin İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle,

sizleri,
Silüet Salonunda düzenlenecek
Marc Perrenoud Trio – Morphée
konserine davet etmekten mutluluk duyarız.
7 Mart 2022
saat 19.00
Giriş: Lüleci Hendek sokak No: 61.
(Sağlık önlemleri kapsamında, izleyici sayısı sınırlı tutulacaktır.)

REZERVASYON İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Marc Perrenoud Trio

Marc Perrenoud Trio, Avrupa ve İsviçre Caz sahnelerinin en parlak yıldızlarından birisi olup, geleneksel anlayışı, modern ezgilerle harmanlayan eşsiz yeteneğiyle tanınmaktadır.
12 yıldan beri, Perrenoud’nun, hem zarif, hem de bir o kadar güçlü, usta performanslarına, bas gitarist Marco Müller ve Lozan’lı davulcu Cyril Regamey eşlik ediyorlar..
Bu üçlü, özellikle canlı performanslarda, oldukça özgür bir anlayış içerisinde ve adeta birbirlerine karşılıklı meydan okuyarak, her defasında ve daima, göz alıcı bir müzikal dinamik ortaya çıkarıyor. Bu üç müzisyenin arasındaki sevimli etkileşim, kaynağını, yaptıkları müziği daha da geliştiren ve karakteristik kılan ve sadece müzikal olamayan birçok farklı noktadan alıyor ve bu, o denli somut bir şekilde gerçekleşiyor ki, ortaya çıkan müzikal üretim hiçbir kategoriye sığmıyor. Şu anda, grup, 5.Albümlerini hazırlamakta.
İngiltere’nin BBC Music Dergisi tarafından ‘’dikkat çekici ve kayda değer’’’, All About Jazz İnternet sitesi tarafından ‘’her zaman muhteşem ve etkileyici’’ ve « büyük eserlerin bestecisi ki burada bestecinin B’sini büyük harfle belirtmemiz gerekir’’ ifadeleriyle tanımladığı Marc Perrenoud Trio, kendi kuşağının en ilgi çekici ve benzersiz caz grubu olarak kabul görmekte ve hem kendi ülkeleri olan İsviçre’de, hem de diğer ülkelerde tanınmaktadır.
Marc, Marco ve Cyril, birçok farklı mekânda sahne aldılar. New York’ta Lincoln Center, New Orleans’da Snung Harbour, Londra, Buenos Aires, Paris, Montreux ve Katar Festivalleri, Ronnie Scott London, Duc des Lombards Paris, Moods Zurich, JZ Shanghai gibi tanınmış kulüpler, trionuun sahne aldıkları mekânlardan bazıları.

 

X