Konser: Birsen Tezer – Bülent Ortaçgil

2018-2019 Sene Sonu Konseri

Sizleri,
Silüet Salonunda düzenlenecek
Birsen Tezer & Bülent Ortaçgil
konserine davet etmekten memnuniyet duyarız

2 Mayıs 2019 Perşembe günü
Saat 19:00’da
Giriş: Lüleci Hendek Sokak No:61

Rezervasyonlar bitmiştir
(Rezervasyonlar sadece bir kişi için yapılabilir)

_______

Birsen Tezer

İlk albümü “Cihan”ı 2009 yılının Temmuz ayında yayınlayan Birsen Tezer uzun süredir sahnede de birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Derin Bayhan (davul), Emre Tankal (elektrik gitar), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Tunç Öndemir (akustik gitar) ile yola ikinci albümleri “İkinci Cihan” ile devam ediyor.

Gürol Ağırbaş’ın “Eylül” isimli bestesine Bülent Ortaçgil’in söz yazdığı “Kendi Kendime”,  ilk albümde yer alan “Balıkesir” isimli şarkının da sahibi olan Zafer Cımbıl’dan “Delikanlı”, “Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey” isimli filmin hiçbir yerde kayıtlı olarak yer almayan, İlhan Şeşen bestesi “Ne Tuhaf” ve Sami Batok sözü ve müziği “Boşver” isimli şarkıların dışında yer alan beş şarkının sözü ve müziği Birsen Tezer imzalı.

Müzik direktörlüğünü Gürol Ağırbaş’ın yaptığı albümün miksleri ve kayıtları Arıkan Sırakaya, vokal kayıtları Cihan Güvenç tarafından gerçekleşti. Cem Büyükuzun’un masteringini gerçekleştirdiği albümün kayıtları T&A Project stüdyolarında tamamlandı. “İkinci Cihan” Kadri Karahan tarafından fotoğraflandı ve grafik çalışmasını Emine İlkorur tamamladı.

Bülent Ortaçgil

1974 tarihli “Benimle Oynar Mısın?” ile müzik hayatına atılan sanatçının bu albümü yıllar içerisinde kült statüsüne erişti. Bir süre müzik piyasasından çekilen Ortaçgil, 1980lerin ortasında Fikret Kızılok ile beraber çalışarak yıllar içerisinde yaptığı besteleri tekrar piyasaya sürdü. Kariyerine tek başına devam eden Ortaçgil, albümlerinde ve sahne çalışmalarında önemli müzisyenlerle çalıştı ve 7 solo albüm yayınladı. Öte yandan Zuhal Olcay, Birsen Tezer, Leman Sam ve Teoman gibi vokalistlerle de düetler yaptı. 2000 yılında kendisi için bir çok ünlü müzisyenin katılımı ile “Ortaçgil İçin Söylenmiş Ortaçgil Şarkıları” adlı bir saygı albümü yayınlandı. Şarkı sözleri ve bestelerini her zaman kendi yapması ve müziğindeki folk, caz ve rock etkileşimleri ile Türk popüler müziğinde kendine has bir yer buldu.

Saint Benoît Lisesi öğrencileri,
velileri ve dostları,
hepinizi bekliyoruz !

X