Konferans: Fransa’da Yaşam

Bir Tecrübelinin deneyimlerinden... - "Üniversiteye Doğru" projesi

"Üniversiteye Doğru" projemizin "Üniversite Seçimi" etabında yurtdışı seçeneklerini değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz için yapılan "Fransa'da Yaşam" konferansımıza L3.sınıf ilgili öğrencilerimiz katıldılar.

Bir Deneyimliden İlgililere…

Versailles ENSA Mimarlık Bölümü’nü bitiren genç mimarımız, 2011 yılı Okulumuz mezunu Harun Gökberk Fransa’da yüksek öğrenim yapmayı arzulayan L3.sınıf ilgili öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

26 Nisan 2019 Cuma günü gerçekleşen bu etkinlikte mezunumuz Gökberk Fransa’da öğrenim gördüğü sırada yaşadığı deneyimleri öğrencilerimiz ile paylaştı, onların merak ettikleri konular hakkındaki sorularını yaşadıklarından örnekler vererek detaylıca cevaplandırmaya çalıştı.

“Fransa’da Yaşam” Hakkında Önemli Tüyolar…

Mezunumuz Fransa’da yüksek öğrenimin kendine kazandırdıklarından, Fransa’da oluşturduğu sosyal ve akademik hayatın inceliklerinden, yabancı bir ülkede sevdiği mesleği en verimli şekilde kazanabilmek için yarattığı ev ortamından, staj imkanlarından, bürokratik gerekliliklerden, sosyal çevresinden detaylıca söz edip paylaşımlarda bulundu.

Aynı zamanda Fransa’da okumak isteyen öğrencilerin hayatını kolaylaştırabilecek önemli adreslerden, sosyal medya topluluklarından, web sayfalarından, benzeri açılımlardan bahsetti.

Çok samimi ve motive edici bir atmosferde geçen bu etkinlik öğrencilerimiz için yol gösterici önemli bir adım oluşturdu.

Öğrencilerimizin tüm seçeneklerini kendilerine uygun
ve bilinçli olarak değerlendirmelerini diliyoruz !

X