Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Karma Sergi : “Mutluluğun Renkleri”

Resim, seramik, mücevher sanatı...

Nazan Eksen Pauwels, Sevinç Lüleci
ve Yasemin Zanbak’ın koordinatörlüğünde
gerçekleşen,

« Mutluluğun Renkleri »

sergi açılışında,
« La Galerie » de sizlerle birlikte
olmaktan mutluluk duyacağız.

5 Ocak Cuma saat 18.30
Saint Benoît Lisesi “La Galerie
Kemeraltı Caddesi No:11 – Karaköy

Sergi, 5-19 Ocak 2018 tarihleri arasında,
Pazar günleri hariç, her gün saat 15:30-18:00 arası açık olacaktır
(Cumartesi günleri saat 10:00’dan itibaren)

Sanatçılarımızdan bazılarının özgeçmişi :

Bedri Rahmi Eyüboğlu

Türkiye’nin önemli şair ve ressamlarından birisidir. Güzel sanatların hemen her dalında eserleri olan Bedri Rahmi Eyüboğlu, unutulmaz şair ve ressamlar arasına adını yazdırmıştır. Güzel Sanatlar Akademisinde başlayıp Paris’te sürdürdüğü resim öğreniminin ardından yurda dönmüş ve yaşamı boyunca hocalık yapmıştır.

Süleyman Saim Tekcan

Trabzonlu Türk ressam, sinema oyuncusu, grafik sanatçısı ve öğretim üyesi. 1961 yılında yetenek sınavını kazanarak girdiği Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş bölümü’nü 1963’te bitirmiştir. Başta Güzel Sanatlar Akademisi olmak üzere çesitli üniversitelerde hocalık ve dekanlık yapmıştır. İMOGA-İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı müzesi vardır.

Dr. Julianna Illes Major

Macar ressam, diplomat, kültür ve sanat yöneticisi. Uluslararası Sekreter, Uluslararası Bilim ve Sanat Akademisinde Stratejik Sanatlar ve Bilim Kurulu, Dr. (H.C.). Macaristan ve Sırbistan’da üç sanat kolonisinin direktörlüğünü yürütmektedir. İki uluslararası sanat yarışmasının direktörü (Balaton Salon, Vo-Va MiniArt). Kültür köprüsü direktörü (uluslararası proje).

Prof. Melihat Tüzün

Namık Kemal Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi.
2004 Sanatta Yeterlilik (Doktora), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sos. Bil. Ens.
2000 Yüksek Lisans, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sos. Bil. Ens.
1997 Lisans, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Ana Sanat Dalı, Devrim Erbil Resim Atölyesi,
Görevler :
2009 : Doç. Kocaeli Üniversitesi, G.S.F., Resim Bölümü
2006-2009 : Yrd. Doç. Kocaeli Üniversitesi, G.S.F. Plastik Sanatlar Bölümü, Resim A.S.D
2004-2006 : Arş. Gör. Kocaeli Üniversitesi, G.S.F. Plastik Sanatlar Bölümü, Resim A.S.D
2001-2004 : Arş. Gör., Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,Temel Sanat Eğitimi
2000-2001 : Arş. Gör., Kocaeli Üniversitesi, G.S.F. Resim Bölümü
1989-1999 : Lab.Tek, Taksim Devlet Hastanesi

Mümin Candaş

1995 yılında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Hatay ve İstanbul’da Resim İş Eğitimi öğretmeni olarak görev yaptı. 2000 yılında İTÜ Çevresel ve Görsel Sanatlar Yüksek Lisans Programını tamamladı. Birçok kişisel ve karma resim sergisi vardır. Sanatçı resim öğretmenliği ve sanat danışmanlığı yapmaktadır; ayrıca Sesan Trabzon il temsilcisi ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Zeynep Gülbol

Antakyalı sanatçı,  motifleri kızgın bir materyalle ahşaba çizme ile oluşan Yakma Resim Sanatının en önemli temsilcilerinden biridir. Bu sanat türü dünyada fazla yaygın olmayan ama insanlar tarafından oldukça talep gören bir daldır. Ülkemizde de yakma tekniğini uygulayarak resim yapan sanatçıların sayısı iki elin parmak sayısını geçmeyecek kadar azdır.

Huda Alzaydi

Suudi Arabistanlı ressam, iki ülke arasında gonüllü kültür elçiliği yapan sanatçının kendi ülkesinde ve Türkiye’de sayısız sergi ve çalıştayı bulunmaktadır.

Prof Dr. Mehmet Ömür

Başarılı tıp doktorluğunun yanı sıra  fotoğrafçılık konusunda sayısız çalışmaları olan sanat danışmanı ve hocadır. Çeşitli iPhone fotoğrafçılığı ve sanatı ile ilgili ödüllerin sahibi olan Ömür konuyla ilgili çok sayıda sayfanın ve gurubun moderatörlüğünü yapmaktadır. Tumobart konusunda düzenli olarak workshoplar ve geziler düzenlemektedir.

Merih Akoğul

Şair, yazar, fotografçı. M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nı bitirdi. ”Grup 9” fotoğraf grubunu kurdu. Birçok dia gösterisi gerçekleştirdi, karma sergilere, seminer, sempozyum ve açık oturumlara katıldı, bildiriler sundu, paneller yönetti, seçici kurullarda yer aldı. Fotoğrafları, fotoğraf sanatı ve kuramı üzerine yazıları, birçok gazete ve dergide yayımlandı. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Akoğul, Eyüboğlu Koleji ve Fotoğrafevi’nde de fotoğraf dersleri vermektedir.

Nazan Eksen Pauwels

Saint Benoît Fransız Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar mühendisliği, Marmara Üniversitesi işletme yönetimi mezunudur. 10 yıldır mücevher tasarımı ve sadekarlığını yapmaktadır. Mücevher tasarımının yanı sıra seramik, resim ve fotoğraf üzerinde değerli taş ve mücevher uygulaması yapmaktadır.
Nisan 2016 tarihinde Saint Benoît La Galerie’de Mezunlarımiz Hazinelerimiz Volume I’ i gerçekleştirmiştir. 5 ocak 2018 ‘de de yine Saint Benoît La Galerie’de Mezunlarımız Hazinelerimiz projesinin ikincisi olan Mutluluğun Renkleri Karma sergisini düzenlemektedir.

X