Yeni kayıtlarla ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81  numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Okul Tanıtım Günleri devam ediyor!

“Her Güne Bir Vaka” Çekimleri Silüet Sahnesindeydi! – İstanbul Tiyatro Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı İş Birliği ile - IKSV

Saint Benoît Lisesi'nin Silüet Salonu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlediği "Her Güne Bir Vaka" adlı tiyatro gösterisine ev sahipliği yapıyor.

 

Saint Benoît Lisesi’nin Silüet Salonu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul  Tiyatro Festivali’nin çevrimiçi programında yer alan ve 14 Kasım saat 20.00’den itibaren online.iksv.org üzerinden rezervasyonla izlenebilecek “Her Güne Bir Vaka” adlı tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı.

Haftanın günlerinin ismini taşıyan yedi kadından, yedi Covid-19 öyküsü… Rotterdamlı genç, kargo çalışanı, emekli öğretmen, hemşire, ev hanımı, online yaşam koçu ve oyuncu yedi kadın; kâh kendi durumlarıyla dalga geçerek kâh olan biteni iğneleyerek başlarından geçeni seyirciyle paylaşıyor. Kimisi Covid-19 pozitif, kimisi negatif, her biri izolasyonda olan farklı profillerdeki yedi kadın, kişisel anlatılarıyla adeta pandemi günlerinin kaydını tutuyor. İnternette karşılaştıkları “İzolasyondaysanız ve şiddet görüyorsanız, paylaşın” mesajıyla, kişisel videolarını paylaşmaya başlayan bu kadınlar; fiziksel olarak bir araya gelemeseler de, internette yayınladıkları videolarla yolları kesişiyor, karantinada gerçek karşılaşmalarının yollarını döşüyorlar.

  • Yazan: Sevilay Saral
  • Yöneten: Aysel Yıldırım
  • Dış Göz: İlker Yasin Keskin
  • Müzik: Beril Sarıaltun
  • Kostüm Tasarımı: Duygu Dalyanoğlu
  • Afiş Tasarımı: Damla Pinçe
  • Oynayanlar: Aysel Yıldırım, Ayşenil Şamlıoğlu, Bulut B. Sezer, Duygu Dalyanoğlu, Elif Karaman, Tülin Özen, Zeynep Okan

Süresi yaklaşık 70 dakikadır; ara yoktur.

Türkçe, İngilizce altyazılı

 

14 Kasım Cumartesi 2020  – 20:00

1 Aralık Salı 2020 – 20:00

Daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

 

 

X