Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Hedef Fransa: Okulumuzun Eğitim Kadrosu Öğrencilerimize Destek Sunuyor…

Fransa’da Yüksek Eğitim

Mezunlarımız için Fransa’da okumanın avantajları…

Fransa, diplomaları, Fransa Dışişleri Bakanlığı ile yapılmış bir anlaşma sonucunda, Bakalorya’ya eşdeğer görülen Saint Benoît Lisesi mezunlarına, ‘’Campus France’’ sistemi aracılığıyla, Fransa’daki üniversitelere başvuru yapma hakkı tanımaktadır.

Fransa’ya başvuru yapmak için gerekli olan prosedür, diğer birçok ülkeye göre daha kolay ve sadedir. Öğrencilerin, okumak istedikleri alanlar ve şehirler doğrultusunda seçtikleri üç üniversiteye, Campus France platformu üzerinden, sadece şu dört belgeyi iletmeleri yeterlidir: Lise okul notlarının dökümü, Fransızca seviyesini belgeleyen DELF/DALF sertifikaları, CV ve motivasyon mektubu.

Çok Yüksek Kabul Edilme Oranları

Okulumuzun farklı zümrelerinin öğrencilerimize sunduğu destek ve Fransız üniversitelerinin, öğrencilerimizin Fransızca seviyelerinin mükemmeliyetini tanımaları sonucunda, öğrencilerimiz, okumak istedikleri alanlara ilişkin, arzu ettikleri şehirlerdeki üniversitelerden olumlu yanıtlar alıyorlar.

2024/2025 Ders yılı için Fransız Üniversitelerine kabul listesini görüntülemek için lütfen BURAYI tıklayınız. 

Campus France ile iş birliğimiz

Her yıl, Campus France yetkilileri, Fransa’da yüksek eğitim almak isteyen öğrencilerin gidişlerini kolaylaştırmak, öğrencilerin Fransa’daki eğitimleri süresince yapacakları işlemlerde kendilerine rehberlik ve yardım etmek amacıyla, okulumuzda, velilerimize ve öğrencilerimize yönelik konferanslar vermektedirler.

Campus France tarafından konferansta yapılan sunumu görüntülemek için lütfen BURAYA tıklayınız.

Eğitim Kadromuz Öğrencilerimize Destek Sunuyor

‘’Üniversiteye Doğru’’ Projemiz kapsamında,  Fransa’da okumak için gerekli olan prosedür hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz ve aileleri, hazırlık sınıfından itibaren Rehberlik Servisimiz tarafından bilgilendirilmeye başlarlar. Bilgilendirme toplantıları, bireysel görüşmeler, konferanslar… Tüm eğitim kadromuz, öğrencileri kariyer seçimlerinde desteklemek için ellerinden geleni yapmaktadır.

Fransızca departmanımız, öğrencilerimizi, Saint Benoît Lisesine ilk adımlarını attıkları andan itibaren, DELF/DALF sınavlarına büyük bir titizlikle hazırlamaya başlarlar. Okulumuz, bu sınavların resmî sınav merkezi olduğundan, bu sınavlar okulumuzda gerçekleşir ve öğrenciler, güven dolu bir ortam içerisinde sınava girerler.  

Lise 4 yılının başından itibaren, Fransızca Departmanınız ve Rehberlik Servisi, idarî prosedürler ve CV ve motivasyon mektubunun yazılarak Campus France dosyalarının oluşturulması konusunda, öğrencilerimize destek sunarlar. Fransızca öğretmenleri ayrıca özgeçmiş ve motivasyon mektubu yazımına iki ders saati ayırır ve öğrencilere yazı dillerini  geliştirmeleri için bireysel olarak destek verirler. 

Bunun dışında, üniversite eğitimini Fransa’da alan mezunlarımız da, adaylık dosyalarının oluşturulması, bölüm seçimi, şehir seçimi, yurt dışında yaşamaya uyum sağlama gibi  konulardaki deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmak için konferans ya da yuvarlak masa gibi etkinlikler aracılığıyla konuya müdahil olurlar. 

Öğrencilerimize daha da yakından destek olmak için, Medyatek sorumlularımız, lise 3 yılından itibaren, üniversiteler üzerine genel bilgilendirme toplantıları ve her bir  uzmanlık alanına göre tanıtım seminerleri, son olarak da öğrencilerin, araştırma tekniklerini (Campus France platformu) daha iyi kullanmaları ve seçimlerini geliştirmeleri için bireysel görüşmeler düzenlerler. 

En son,  lise 4.Sınıflar Müdür yardımcısı, Campus France dosyalarını denetler, dosyaların açılış ve kapanışlarıyla ilgilenir ve gerekli  tarihleri hatırlatır. Campus France başvuruları ile ilgili öğrencilerimizin nasıl hazırlandığı ile ilgili video için BURAYA tıklayınız. 

Öğrencilerimize, geleceğin üniversite öğrencilerine başarılar dileriz!

X