Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Hazırlık Sınıfları ile Deneyimlerin Paylaşımı ve Aktarımı

Tecrübe Konuşuyor!

Saint Benoît Lisesinde birlikte yaşıyoruz, birlikte büyüyoruz, birlikte öğreniyoruz…

Saint Benoît Lisesine yeni adım atmış, Fransızca ile ilk defa tanışan, Fransız kültürünü, okul kurallarını yeni öğrenen hazırlık sınıfı öğrencilerimize, 9 ve 12. sınıflarda okuyan ve Saint Benoît Lisesinde daha fazla tecrübeye sahip olan ve deneyimlerini paylaşmakta gönüllü olan öğrencilerimiz tavsiyelerde bulundu.

Hazırlık seviyesini yeni bitirmiş 9.sınıf öğrencilerimizin ve daha da ileri bir noktada şu anda geleceklerini planlayan 12.sınıf seviyesinde okuyan öğrencilerimizin deneyimleri değerli. Bu samimi buluşmanın hedefi de bu deneyimlerin paylaşılması ve öğrencilerimize kendi yollarını çizmede bir örnek oluşturması.

Rehberlik dersinde hazırlık sınıflarının misafirleri vardı…

13 Aralık 2023 Çarşamba günü 9 ve 12. sınıf öğrencilerinden gönüllü olanlar hazırlık sınıflarını ziyaret ettiler. Onlarla tecrübelerini paylaştılar, sorularını yanıtladılar. Okulda yaşadıkları zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini, akademik veya okula uyum anlamında olarak zorlandıkları zaman bu durumlarla nasıl baş ettiklerini anlattılar. Hazırlık seviyesinin gündeminde önemli bir yer alan dil öğrenme konusunda ipuçları verdiler. Hazırlık sınıfı öğrencileri okulda birçok deneyim kazanmış üst sınıf öğrencileri ile buluşmaktan oldukça keyif aldı. 

Saint Benoît’lı Olmak…

12.sınıf ve 9.sınıf seviyesi öğrencilerine hazırlık sınıfı öğrencilerine Saint Benoît Lisesi’ndeki bu yolculuklarına deneyimleriyle ışık tuttukları için ve tabii ki Saint Benoît’lı olma ruhunu hazırlık sınıf öğrencilerine hissettirdikleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

X