Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Güvenlik Önlemleri : Deprem ve Yangın Tatbikatı

Bilinçlendirme eğitimi

Saint Benoît Lisesi’nde 08 Mart 2017 Çarşamba günü “Deprem ve Yangın Tatbikatı” ile öğrenciler yangın, deprem ve tahliye konusunda bilgilendirildi...
Tatbikat öncesi okuldaki mevcut söndürme, kurtarma, koruma ve ilk yardım ekipleri kendi bünyelerinde gerekli hazırlıkları yaptı. Öğrenciler için coğrafya öğretmenleri sınıflarda deprem ile ilgili bilinçlendirici çalışmalar hazırladı...

Öğrenciler temsili deprem senaryosu kapsamında deprem süresini belirten zilin çalması ile birlikte yaşam üçgenini oluşturup çök-kapan-korun konumunu aldı. İkinci zilin çalması ile birlikte öğrenciler müdür yardımcılarının ve öğretmenlerinin yönetiminde hiçbir kargaşaya yer vermeden kontrollü bir biçimde okulu çok kısa bir sürede boşalttı.
Öğretmenlerimiz toplanma bölgesinde sıraya giren öğrencilerimizin yoklamasını alıp ilgili müdür yardımcılarına teslim etti.
 
Okul bahçesindeki güvenli alanda toplanan öğrencilere, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Alanda hazır bekleyen sivil savunma ekipleri – kontrol merkezi ve karargah servisi, emniyet ve kılavuz servisi, itfaiye servisi, kurtarma servisi, sosyal yardım servisi- tanıtıldı.Emniyet kılavuz servisi tatbikat alanında tedbir aldı ve deprem tatbikatının ardından okul bahçesinde öğrencilere yangın anında neler yapmaları gerektiği, bir yangına anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği İtfaiye Daire Başkanlığı Beyoğlu İstasyonu’nundan gelen yetkililer tarafından anlatıldı ve öğrencilere itfaiye ekiplerince yangının yangın söndürme tüpü ile nasıl söndürüleceği tatbiki olarak gösterildi.
 
Tatbikatta senaryo gereği yaralanan bir öğrenciye ilkyardım servisi gereken müdahalede bulundu.
Deprem ve yangınlara karşı öğrencileri bilgilendirmek amacıyla yapılan tatbikat başarı ile gerçekleştirilmiş oldu.


X