Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Genç ve Yetenekli Mezunumuz Cem Tanrıöver Öğrencilerimizle Birlikteydi !

Fen Bilimleri Eğitimine Verilen Önem

2016 yılında Saint Benoît Lisesinden mezun olan Cem Tanrıöver'i konuşmacı olarak aramızda görmek bizleri gururlandırdı. Koç Üniversitesi Tıp Fakültesinde burslu okumakta olan Cem, etkinlikte, başarı hikayesini öğrencilerimizle paylaştı...

Cem Tanrıöver deneyimlerini paylaşmak üzere lise 2. sınıflarımız ile buluştu. Konferans sırasında Cem, öğrencilerin başarıya giden yolda, adım adım, nasıl ilerleyecekleri konusunda deneyimlerini paylaşarak öğrencileri motive etti. Fen alanlarında başarılı olmak için gerekli olan becerilerle ilgili bilgiler verdi. Çok çalışmak değil, planlı çalışmak, öngörülü olmak, akademik etkinlikler dışında sosyal faaliyetlere de zaman ayırmanın önemini vurgulandı. Rahat ve keyifli bir ortam içerisinde öğrencilere yararlı tavsiyelerini aktaran Cem, okulda yaptığı sosyal etkinliklerden, tiyatro başarılarından, Birleşmiş Milletler Modeli (MUN) konferanslarından örnekler vererek öğrencilere olumlu önerilerde bulunarak, ve teşvik edici bir rehber oldu.
Öğrencilerimiz bu dinamik ve interaktif konferans sonrası, konuşmadan çok etkilendiklerini ve motive olduklarını paylaştılar. Ayrıca, kariyer olarak tıp isteyen birçok öğrenci, heyecan içinde Cem Tanrıöver ile iletişime geçmeye başladı.
Kısa bir süre önce okulumuzdan mezun olan Cem Tanrıöver’i ve öğrencilerimizi bir araya getiren bu etkinlik, gerçek bir motivasyon yarattı.
Cem, tıp eğitiminde de başarısını devam ettirmekte. Cem TANRIÖVER’e bize zaman ayırdığı için çok teşekkür ederiz.

2016 mezunumuz Fen öğrencisi Cem Tanrıöver’in başarıları

  • Galatasaray Üniversitesi iç sınavında Endüstri Mühendisliği bölümü birinciliği,
  • Galatasaray Üniversitesi iç sınavında Hukuk bölümü üçüncülüğü,
  • İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Tıp Fakültesine girebilme hakkı, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi (burslu),
  • Fransa “Pierre et Marie Curie” Üniversitesi Tıp Fakültesi

Cem Tanrıöver anlatıyor…

X