Kayıt dönemimiz sona ermiştir. Okulumuzda boş kontenjan oluşması durumunda 15 Ağustos’tan itibaren yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgiyi BURADAN veya 0533 810 57 81 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Galatasaray Üniversitesi – Türkiye’de Fransızca Yükseköğretim Fırsatı

Prestijli Bir Üniversite

Galatasaray Üniversitesi, Türkiye ve Fransa arasında imzalanan bir anlaşma ile kurulmuş ve Fransızca eğitim veren, çok prestijli bir devlet üniversitesidir...
Bu üniversitenin, sadece Fransız Liseleri mezunlarına sunduğu "İç Sınav" imkanı, bu okulu öğrencilerimiz için cazip kılan faktörlerden birisidir.

Galatasaray Üniversitesi’ni Tanıyalım…

Lise 4. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz, Galatasaray Üniversitesi hakkında bilgilerini tazelemek için, 13 Ocak 2021 Çarşamba günü Google Meet üzerinden gerçekleştirdiğimiz oturumda hazır bulundular. Konuklarımız GSÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Aslı Gaye SANCAR DEMREN ve GSÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Serap AMASYA idi. Bizlerle, Galatasaray Üniversitesi’ndeki fakülteler ve bölümler, çift ana dal ve yan dal programları, Fransa’daki üniversiteler ile iş birliği,  çift diploma programları ve Galatasaray Üniversitesi’nin sunduğu sosyal imkanlar gibi birçok farklı konuları, bizlerle paylaştılar.

İç Sınav… Öğrencilerimiz İçin Tek Seferlik Önemli Bir Fırsat…

Son sınıf öğrencilerimizi Galatasaray Üniversitesi’ne ulaştırmanın YKS dışındaki alternatif yolu, her yıl Mayıs ayının son Pazar günü yapılan iç sınava katılmaları… Bu sınava tüm Fransız lisesi mezunları sadece bir kez katılma hakkına sahiptir.

Okumak istedikleri bölümün alanından YKS’de ilk 25.000’lik başarı sıralamasını yakalayan adaylar GSÜ iç sınav değerlendirmesine alınır. İç sınav, her sorunun eşit değerde olduğu iki oturumdan oluşur ve ikinci oturum, sayısalcılar ve sözelciler/eşit ağırlıkçılar için iki ayrı içerik ile yapılır. YKS formatına çok benzer şekilde uygulanan bu sınavda başarılı olmanın anahtarı, liseden iyi bir Fransızca ile mezun olmaktır.

Birçok bilgiyi, detaylı bir biçimde bizlerle paylaşan konuklarımıza, bize zaman ayırdıkları ve hem öğrencilerimizin, hem de velilerimizin sorularına cevap verdikleri için teşekkür ediyoruz.

Oturumu izlemek için BURAYA tıklayınız.

X