Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Galatasaray Üniversitesi İç Sınavına Hazırlık

Mayıs ayının sonundaki sınav için Fransızca ve Matematik takviye dersleri devam ediyor....

Galatasaray Üniversitesi'nin her yıl lise son sınıflara özel düzenlediği İç Sınav, öğrencilerimiz için önemli bir fırsat... Yükseköğrenimine Türkiye'de ve Fransızca devam etmek isteyen öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği bu sınav, üniversite sınavındaki sorulara benzer tarzda sorulardan oluşan iki aşamalı bir test. Okulumuz, iç sınava girecek öğrencilerimizi Fransızca ve Matematik dallarında takviye dersler ile destekliyor.

İç Sınav Hakkında:

GSÜ iç sınavı  Mayıs ayının son Pazar günü, üniversitenin Ortaköy yerleşkesinde gerçekleşecek. Bu yıl sınava 84 öğrencimiz başvuru yaptı. İki aşamalı yapılacak bu sınavın sabah oturumuna tüm adayların girmesi zorunlu. Öğleden sonraki Sayısal ve Sözel oturumlarına ise adaylar, tercih edecekleri bölümlere göre girecekler. Fen alanında okumayı planlayan adaylar Sayısal oturuma; EA, Sözel ve Dil alanlarında okumayı planlayan adaylar ise Sözel oturuma katılacak. Öğrenci dilerse her iki oturuma da katılma hakkına sahip… Bu sınava giren adayların, YKS’de ilgili alandan ilk 25.000’lik başarı sıralamasında yer alması durumunda iç sınavları değerlendirmeye alınacak.

Okulumuzda Takviye Dersleri Yapılıyor:

İç sınavın bel kemiğini oluşturan iki ders Fransızca ve Matematik… Öğrencilerimizin tercihi ile, bu iki dersten GSÜ iç sınavına yönelik takviye dersleri yapılıyor. Pazartesi, salı ve perşembe günleri ikişer ders saati, bu takviye dersleri için ayrılmış durumda. Farklı sınıflardan gönüllü öğrencilerin katılımı ile  gerçekleşen derslerde geçmiş yıllarda çıkmış sorular inceleniyor ve farklı soru tipleri üzerine çalışılıyor.

Öğrencilerin İhtiyacı Doğrultusunda Şekilleniyor:

Takviye derslerinin içerikleri ve işlenişi öğrencilerimizin ihtiyaçları gözetilerek oluşturuluyor. Soru çözümlerinin yanı sıra konu anlatımlarına da yer veriliyor. YKS’ye istikrarlı bir şekilde hazırlanan öğrencilerin, içerik olarak benzerlik göstermesi nedeniyle GSÜ iç sınavına da hazırlanmış olduğu düşünülüyor. Bununla beraber okulumuz, öğrencilerimizi Fransızca ve Matematik alanlarında destekleyerek başarılarını arttırmaları yönünde katkıda bulunuyor.

GSÜ iç sınavına katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz. Umdukları gibi bir sonuç almaları bizim de en büyük dileğimiz…

X