Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Fransa – Alp Dağları Pistlerinde Kayak

Fransa - Alp Dağları Pistlerinde Kayak

Lise 1, 2 ve 3 sınıflarından 33 kişilik bir öğrenci grubu, öğretmenlerimizden Pınar Purnal, Hilal Şafak Yana ve Tandemir Taştan eşliğinde, Saint Gervais les Bains Haute Savoie’da eğitim amaçlı bir spor gezisine katıldılar.
Alp Dağları’ndaki kayak merkezinde kayak ve Fransızca pratiği...
İlk kez gerçekleşen bu organizasyondan herkes son derece mutlu oldu !

Gezi sırasında Fransızca verilen kayak ve board dersleri için öğrenciler seviyelerine göre 3 gruba ayrıldılar.
Her sabah, şalede yapılan kahvaltının ardından, genç sporcularımız kayak dersleri için pistlere doğru gidiyorlardı.
Öğle yemeği saatinde birlikte yemek için tüm gruplar bir araya geliyorlardı.
Öğleden sonra, herkes sabah aldığı dersin pratiğini yapabiliyor ve refakatçi öğretmenleriyle birlikte özgürce kayabiliyordu.Şaleye dönüp kısa bir süre dinlendikten sonra, gün batmadan önce Saint Gervais’nin tarihi mahallelerinde bir geziye çıkıldı.Akşam yemeğinde öğrenciler Savoie yöresel lezzetlerini tadıyorlardı… Sonrasında gruplar Fransızca pedagojik etkinliklere katılıyorlardı.Alp Dağları’ndaki pistlerde « dolu dolu » geçen altı gün boyunca, öğrencilerimiz hem kayak becerilerini geliştirdiler hem de Fransızca seviyelerini yükselttiler.Ayrıca ödüllendirildiler de …
Tüm öğrenciler Fransız Kayak Okulu resmi sertifikasını elde ettiler (ESF- Fransız Kayak Okulu) !Konu ile ilgili diğer makaleleri görebilmek için tıklayın :

X