Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Formasyon Alanlarının Çeşitliliği ve 3. Cafe TICE İçin Yeni Buluşma Yeri

Dijital eğitim politikası - Öğretmenlerin formasyonu

Saat 15.00’te Saint Benoît Lisesi’nde...
7 çalışma grubu...
DAGK’daki 10 eğitim teknolojisi uzmanı tarafından...
Lise 2’lerin dijital sınıflarında, kişiye özel bir formasyon için sunulan 5 tema…

Türk ve Fransız olmak üzere, farklı zümrelerden 40 öğretmenin katıldığı Cafe TICE buluşmaları ile formasyonlar devam ediyor.
Amaç, sınıfta yeni dijital uygulamaları geliştirmek ve iyi bir dijital eğitim sunmak.Katılımın isteğe bağlı olduğu bu toplantının amacı, önceki café TICE buluşmalarında gerçekleştirilen etkinliklere devam etmek ve farklı gruplarla tema çalışmalarını yürüterek, bütün zümrelerde eğitimleri ilerletmekti.
Türk ve Fransız öğretmenlerin ihtiyaçlarını bireysel olarak mümkün olduğunca karşılayabilmek için 5 farklı temanın ele alındığı 7 çalışma grubu oluşturuldu.
 
Dijital eğitim yapılan Lise 2 sınıflarında gerçekleştirilen buluşmalar, 7 grup halinde yapıldı :1. Moodle : 3 Kasım’daki café TICE toplantısında başlanan çalışmalara devam etmek amacıyla oluşturulan, Feriel ve Virgile tarafından bilgisayar laboratuvarında düzenlenen Moodle grubu.2. Sevilay (Türkçe) ve Moustapha (Fransızca) tarafından düzenlenen Googleclassroom ve Googleform grubu.3. Frédérique (Fransızca) et Tuba (Türkçe) tarafından düzenlenen Quizz (Quizizz) grubu.4. Ayça ve Neslihan (Fransızca ve Türkçe) tarafından düzenlenen ortaklaşa yazma araçları grubu

5. Hale ve Hatice (İngilizce ve Türkçe) tarafından düzenlenen Video montaj / animasyon (videoscribe tam sürümü) grubu .

Bir sonraki Cafe TICE buluşmamızın tarihi belli oldu bile… 17 Ocak Salı günü, hepinizi bekliyoruz.

X