Engelleri Aşmak İçin Bir Kapak Yeter !

21 Kasım 2016 Engelleri Aşmak İçin Bir Kapak Yeter ! Çevre Dostu Bir Hareket, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek

Sizin için altı üstü bir kapak, onlar içinse...
Bir plastik kapağın bir hayatı bu kadar etkileyebileceğini düşünür müydünüz ?
TOFD’nin yürüttüğü kampanyaya Saint Benoît Lisesi öğrencileri ve eğitim ekibi de destek veriyor.
Çevre dostu yaşam politikamız kapsamında, akülü sandalyeye kavuşmayı bekleyen engellilere umut olmak üzere bu anlamlı dayanışmaya biz de katılıyoruz.

Bir plastik kapak ile; ortopedik engelli birinin kendi başına hareket etmesini, özgürce istediği yere gidebilmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz…
İçtiğiniz su şişesinin ya da damacanasının, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmayarak sizler de engelli vatandaşlarımızın özgür kılınmasına yardımcı olabilirsiniz. Türkiye Omurilik Felçileri Derneği’nin yürüttüğü bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı ; şu anda akülü ve manüel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.
Kampanya hakkında daha fazla bilgi için www.tofd.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
Her gün Türkiye çapında belki de tonlarcası çöpte kaybolup giden bu plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara kapakları bırakmak. Hepinizi katkıda bulunmaya bekliyoruz !

Engelleri Aşmak İçin Bir Kapak Yeter ! – Sunum

X