Taban Puanımız 441.0000
Yeni kayıtlarla ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81  numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Crest-Voland’da Sisten Göz Gözü Görmüyor !

Crest Voland’dan canlı yayın ! Üçüncü gün...

Cernix kasabasında, dağlar ve ormanlar kaybolmuş gibi görünüyorlar... İki gündür alıştığımız manzara yerini yoğun bir sise bıraktı... Buna rağmen, öğrencilerimiz yine de kayak yapmaya devam etmek istiyorlar ! Haydi pistlere !

İkinci kayak dersimiz birkaç dakika içinde başlayacak… Sisten dolayı iptal edilecek mi acaba ? Chalet’mizin kantininde kahvaltımızı ederken, sürekli bu soru soruldu.
 
Saat 9, kayak pistlerine gitme zamanı ! İstekli bir şekilde kayak öğretmenlerimizle buluşmaya gidiyoruz, kötü havanın bizi çok fazla etkilemeyeceği konusunda güven veriyorlar. Ve böylece her günkü gibi iki saatlik kayak maceramızı sürdürmek üzere harekete geçiyoruz… Sis perdesi kasabaya mistik bir hava veriyor…Ve kar yağmaya başlıyor…Chalet’ye döndüğümüzde, acıkmış olarak kantinde yerimizi alıyoruz. Akşamın menüsü açıklanıyor : dana sarma ve sebze çorbası… çorba da çok sıcak, tam da bizim içimizi ısıtmak için gerekli ısıda !
 
Chalet’mizde birkaç dakika dinlendikten sonra, kayak pistlerine geri dönüyoruz. Sis daha kalkmadı ama şimdi kendimize daha çok güveniyoruz. Crest-Voland pistleri bizim için artık bir sır değil ! Üç saat boyunca kayak yapıyoruz. Kaymalar, düşmeler ve… tekrar kaymalar !
 
Saat 19… Gün, hepimiz için yorucu geçti… Ülkenin tipik bir yemeğini tatma vakti : Meşhur “hachis parmentier”. Öğrencilerimiz ne olduğunu bilmiyorlar… İçlerinden bazıları gizlice ahçımız M. Nicolas’ yı sorgulamak üzere mutfağa gidiyorlar. O da çekinmeden öğrencileri yanına çağırıp, yemeğin içine koyduğu malzemeleri gösteriyor. Öğrencilerimizin, Fransızca düzeylerini iyi buluyor ve onları Fransızcayı daha sık kullanmaları konusunda cesaretlendiriyor.
 
Ev sahibimiz M. Sébastien, bu akşam için öğrencilerimize güzel bir sürpriz hazırlamış : Chalet’nin salonunda Fransızca film izleyeceğiz. Hemen sandalyeleri yerleştirip, atıştırmalıklarımızı hazırladıktan sonra, ışıkları söndürüyoruz… Film başlayabilir.

Oldukça yoğun geçen bir günün sonunda, yorgun ama mutlu bir şekilde odalarımıza gidiyoruz…
 
Crest-Voland’da, yarın nasıl bir gün olacak, acaba ?

X