Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“Chante ! Chante ! Chante !” Yarışması Jüri Üyeleri

Fransızca şarkı söylüyoruz... Saint Benoît Lisesi tarafından düzenlenen bir yarışma

Chante ! Chante ! Chante ! Fransızca eğitiminin müzik yoluyla okullar arası ortak bir projeye dönüştürülmesi amacıyla, 2017 yılı Frankofoni Festivali kapsamında düzenlenen bir Fransızca şarkı yarışmasıdır.
Saint Benoît Lisesi önemli isimlerin yer aldığı jüriyi sunmaktan onur duyar.
Listeyi aşağıda görebilirsiniz...

— Tolga AKYILDIZ – Gazeteci, müzik eleştirmeni, yazar ve psikolog :

Müzisyenler ile markaları bir araya getiren, projeler üreten “Müzikmentor” adlı yapının kurucusudur. İlk öykü kitabı “Özür Dilerim Çok Sevdim” 2014 yılında yayımlanmıştır.
“Esquire” ve “46” dergileri için köşe hazırlamakta, “Hürriyet Gazetesi – Cumartesi Eki”nde müzik yazarlığı yapmaktadır.

— Barbaros BÜYÜKAKKAN – Şarkıcı, besteci & söz yazarı :

2 albümü ve yayınlanmak üzere olan bir “single” çalışması bulunmakta olan sanatçı, Türkiye’de ve yurt dışında konser performanslarına devam etmektedir.

— Atilla DEMİRCİOĞLU – Şarkıcı, gitarist, öğretim üyesi :

Özellikle Fransızca şarkılardan oluşan uluslararası repertuarıyla sahne performansları gerçekleştirmektedir. 2007 yılında, Georges Moustaki şarkılarını kendi yazdığı Türkçe sözlerle seslendirdiği “Moustaki’l Şarkılar” isimli bir albümü yayınlanmıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde, “Karşılaştırmalı Dilbilim ve Uygulamalı Yabancı Diller Bölümü”nde “Yardımcı Doçent Doktor” olarak öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.

— Tuna KİREMİTÇİ – Şarkı yazarı, şarkıcı ve romancı :

Romanları 14 dilde yayımlanmış, besteleri Haluk Levent, Ajda Pekkan, Müslüm Gürses, Gülay, Demet Sağıroğlu gibi sanatçılar tarafından seslendirilmiştir. “Kumdan Kaleler” ve “Atlas” gruplarına solist, besteci, söz yazarı ve gitarist olarak katılmıştır. Halen MSGSÜ Sinema-TV Bölümü’nde öğretim görevlisidir.

— Aurélien MAILLET – Fransa’nın İstanbul Başkonsolos Yardımcısı :

Başkonsolos yardımcısı ve diplomat olan Sayın Maillet aynı zamanda Fransızca şarkı tutkunudur.

— Suat SUNA – Şarkıcı, besteci, söz yazarı, keman sanatçısı, aranjör & yazar :

11 albümü ve 2014 yılında yayımlanmış “İhanet” isimli bir romanı bulunmaktadır. Fatih Erkoç, Işın Karaca, Hülya Avşar ve daha birçok sanatçı albümlerinde şarkılarını seslendirmiştir. Halen sahne, albüm ve eğitimcilik görevlerini bir arada sürdürmektedir.

— Yavuz Hakan TOK – Müzik eleştirmeni ve yazar :

1999 yılından bu yana Milliyet Gazetesi, Popüler Tarih ve daha birçok gazete ve dergide yazıları ve röportajları yayımlanmakta, pek çok TV kanalı ve programına müzik danışmanlığı yapmaktadır. Kendine ait blogda ve sosyal medyada, düzenli olarak okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.

— Virginie VILLECHANGE – İstanbul Fransız Kültür Merkezi – Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi :

Fransızca dilbilim uzmanıdır ve Fransızca İşbirliği Ataşesi olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllardır Fransız kültürünü ve dilini yaygınlaştırmak için çalışmaktadır.

 

Yarışmayla ilgili daha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

X