Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Cambridge Üniversitesi Dil Sertifikaları İçin Kayıtlar Başlıyor!

Tüm hayatınız boyunca geçerli olacak bir Cambridge Üniversitesi Dil Sertifikası alma fırsatınız olsun ister misiniz? İşte fırsat bu fırsat! Cambridge Üniversitesi Dil Sertifikası için kayıtlarımız başlıyor.

2005 yılından beri, okulumuz, öğrencilerimizin İngilizce’de mükemmelik seviyesine ulaşmaları için onları Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Sertifikasını almaya teşvik ediyor. Saint Benoît Lisesi, İngilizcenin de hem eğitim hem de meslek ortamında öğrencilerin ihtiyaç duyacakları bir dil olduğunun farkında. Bu nedenle, 2006 yılından itibaren, Saint Benoît Lisesi, Cambridge Üniversitesi Dil Sertifikaları için hazırlık ve resmi sınav merkezidir.

Öğrencilerimizin, okulumuzda girdikleri dil sınavı seviyeleri B2 (ortaüstü), C1 (ileri) ve C2 (anadil) dir.

2006 yılından itibaren, Saint Benoît Lisesi, Cambridge Üniversitesi Dil Sertifikaları için hazırlık ve resmi sınav merkezi oldu. Okulumuz İngilizcenin önemi konusunda tüm seviyelerde dil stratejisini geliştirmeye devam etmektedir. 2023 yılında da, öğrencilerimiz kendi bünyemizde, ortaüstü ve ileri seviyelerden Cambridge Dil sınavlarına girdi ve çok başarılı sonuçlar aldı.

2024 yılının B2 ve C1 düzeyleri için sınav 01 Haziran’da, C2 düzeyi için sınavsa 8 Haziran’da gerçekleşecektir. 

Sınava girmek isteyen adayların başvuru formu ve dekontu 23 Şubat 2024 tarihine kadar Lise 2 Müdür Yardımcısı Yasemin Çit’e mail aracılığıyla ulaştırmaları rica olunur. (yasemin.cit@sb.k12.tr)

Öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz!

Başvuru koşulları için TIKLAYINIZ.

Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

X