Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Birleşmiş Milletler Konferansları (MFNU) başladı !

3 Başkanın katılımıyla Saint Benoit Lisesi temsil edildi

XX genç temsilci ve biri Güvenlik Konseyinden, biri Uluslararası Adalet Divanı’ndan ve biri de İnsan Hakları Komitesi’nden olan üç başkanın katılımıyla 2016-2017 yılı Konferansları İstanbul’da başladı. İstanbul; İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Türkçe olarak tüm dünyada en çok MUN konferansına ev sahipliği yapan şehir.

▪ Üsküdar Amerikan Lisesi FrMUN 2016

Birleşmiş Milletler üyesi gençlerimiz 22 Ekim Cumartesi günü 8.30 – 18.30 saatleri arasında, Birleşmiş Milletler’e özgü çalışmaların ve prosedürün daha iyi kavrandığı, dünyamıza zarar veren sorunların hararetli bir şekilde tartışıldığı formasyonda yabancı dil ve konuşma becerilerini sergilediler. Üsküdar Amerikan Lisesi’nin 6. kez düzenlenen FrMUN konferansı sırasında (BURAYA tıklayın), öğrencilerimiz ortak bir çalışma ile İnsan Hakları sorunlarına çözüm ürettiler. Ana tema, son zamanların en güncel ve en sıcak konusu olan savaş mültecileriydi.

▪ Bizler kadar şanslı olmayanlara destek !

Uluslararası Adalet Divanı, Güvenlik Konseyi, İnsan Hakları Komitesi üyesi genç delegelerimiz daha az sorunun olduğu engelsiz bir gelecek için tasarılarını sundular. Temsil ettikleri ülkeler, dünyamız ve istisnasız tüm insanlık adına daha mutlu bir gelecek için kendi çözüm önerilerini sundular.

▪ Çok dilli bir iletişim

Uluslararası ilişkilerimizi zedeleyen ve genellikle sekteye uğratan en büyük etkenlerden birini derinlemesine ele aldılar : Etkin iletişim.
Etkin iletişim, yanlış anlaşmalar olmadan şiddetli anlaşmazlıkları yatıştıran bir iletişim şeklidir. Tüm sorunları, başkalarının bakış açılarını, fikirlerini daha iyi anlamayı; anlaşmazlıklarımızı daha iyi çözebilmek için izlenecek yolları keşfetmeyi amaçlamaktadır. Ve tüm bunlar kendini ana dilinden başka bir dilde ifade ederek yapılmaktadır.

▪ Herkesi tebrik ediyoruz !

Art arda 10 saat, haftasonunun yarısını feda ederek böylesine çalışmak büyük bir gayret göstergesiydi.
Liseli genç delegelerimiz bu sorumluluğu büyük bir coşkuyla yüklendiler ve kendilerine eşlik eden tüm öğretmenlerini etkilemeyi başardılar.
Kendilerine verilen sorumluluğun altından büyük bir başarıyla kalkan tüm gençlerimizi tebrik ediyoruz.

X