Yeni kayıtlar ve tanıtım günleri ile ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bireysel ve kişiye özel eğitim

"Her öğrenci eşsiz, her öğrenci bir birey"

Her bireyin gelişiminin kendi hızı ve ritmi var. Biz de bu sebeple kişiye özel eğitim veriyoruz. 

Bu hedefimizi gerçekleştirmek için, büyük bir okul olmamıza rağmen her öğrenciyle tek tek ilgilenmek üzerine inşa edilmiş bir sistemi yıllardır başarıyla uyguluyoruz. 

Bu sisteme göre, her sınıf seviyesine özel bir müdür yardımcısı, rehberlik servisi, ilgili birimler bulunuyor. Okulumuzda öğrencilerilerimizi çok yakından takip ediyor, potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm akademik ve rehberlik desteği veriyoruz. 

 

Öğrencilerimiz okulumuzda ihtiyaç duydukları her an, her konuda, onları eşit göz mesafesinde dikkatle ve saygıyla dinleyip  yardımcı olmaya hazır deneyimli ve ilgili kişilere rahatça ulaşabiliyorlar. 

Ayrıca, akranlar arası iletişimin de çok önemli olduğunu biliyoruz. Örneğin, Hazırlık sınıfında kaynaştırma günleri düzenliyor,  üst sınıflardan öğrencilerin yürüttüğü mentörlük çalışması gibi uygulamalarla öğrencilerimizin dayanışma duygularını da geliştiriyoruz.  

Saint Benoît Lisesinin en önemli ilkelerinden biri, öğrencilerimize bu okuldaki ilk günlerinden son günlerine kadar, sözlerine kulak verilen, fikirleri önemsenen, dinlenilen bir birey olduklarını fark ettirmek. 

Saint Benoît’da öğrencilere sorumluluk – özgürlük dengesi aşılamak da ana hedeflerimizden biri. Öğrencilerimize önce sorumluluk bilinci veriyor, sorumluluk bilinci geliştikçe de özgürlük alanlarını genişletiyoruz. 

Hayata geçirmek istedikleri kulüp, proje gibi çalışmalara her zaman açığız. Sosyal yardımlaşma için düzenlenen kermesler, karşılaştırmalı edebiyat kulübü ve daha bunun gibi daha birçok etkinlik ve kulüp çalışmaları öğrenciler tarafından yürütülüyor. 12. Sınıf öğrencileri son senelerinde giyecekleri formaları kendileri tasarlıyor. Okulun en güzel kısımlarından biri olan Cennet Bahçesi de onlara tahsis edilmiş durumda. 

Öğrencilerimiz, Saint Benoît’yı tercih ederek, sorumluluk sahibi, insani değerlere sahip, yeteneklerinin ve çevresinin farkında olan gençler olarak yetişmeye de adım atmış oluyorlar. 

X