Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Best Buddies Turkey Deneysel Liderlik Atölyesi

Best Buddies Turkey Liderlik Geliştirme programları kapsamında, bireyin kendi hayatının lideri olması üzerine kurgulanan Deneysel Liderlik Atölyesine Özel Saint Benoît Fransız Lisesi olarak 2.kez ev sahipliği yaptık.

Bu yılki konuğumuz Koç Holding CFO’su Polat ŞEN’di.

Liderlik Geliştirme programları Best Buddies’in dört temel misyonundan bir tanesidir. Programlar, zihinsel veya gelişimsel engelleri olan ve bu engeli olmayan bireylere eğitim verir; liderlik ve konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefler  ve bireyleri destekçi olmaları için teşvik eder. 

Lisemizin ev sahipliğinde gerçekleşen atölye çalışmasına Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuki Düşünce Topluluğu, Kabataş Erkek Lisesi, İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi, FMV Ayazağa Işık Lisesi, Hisar Okulları, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Validebağ Fen Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Marmara Eğitim Kurumları, Özel Sajev Küçük Prens Lisesi, Hüseyin Avni Sözen Lisesi ve Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesinden BBT gönüllüleri katıldı.

Atölye çalışmasında katılımcıların, kendileri ile doğrudan bağ kurabilmeyi, seçtikleri alanda öğrenme teknikleri, iletişim, bireyin kendi merkezini koruması, isteklerimiz, tercihlerimiz ve seçimlerimiz dengesinde, deneyim yaşamasının önemi üzerinde duruldu.

Atölye çalışması Koç Holding CFO’su Polat ŞEN’in deneyim ve liderlik ekseninde örnek anlatım ve BBT ekibinin eşleşmeler öncesi ve sonrası hakkında soru cevap kısmı ile tamamlandı.

X