Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Benjamin Bachelier ve L3 Öğrencileri İle “Istan’Bulles” Sergisi !

Yazarlık atölyesi

2017 Frankofoni Festivali kapsamında, lise 3 öğrencilerimiz gerçek bir illüstratöre dönüşüyorlar !
Ünlü Fransız illüstratör Benjamin Bachelier’nin eşliğinde bir hafta boyunca yaratıcılık atölyelerine katılacaklar ve çizgi roman şeklinde gerçekleştirecekleri röportajlardan bir sergi oluşturacaklar.
"Istan’Bulles" adlı serginin açılışı, 13 Mart tarihinde, saat 18.30’da lise La Galerie’de gerçekleşecek.

Birkaç yıldır Fransa’da büyük bir başarı sergileyen bir çizgi roman türü var !
Bu tür, en kapsamlı gazetecilikle en iyi yayını bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Medayateğin ilk sayısından beri abone olduğu 20 yaş altı genç kitleye hitap eden TOPO adlı bu çizgi romanda, tüm dünyadan röportajlara, edebi eleştirilere, tarihi belgesellere, bilim kurgu ve gazeteciliğin her türüne tüm doğruluğuyla yer verilmektedir.Bizler de öğrencilerimize, profesyonel bir gençlik illüstratörü eşliğinde, bu ifade zenginliğini sunmak istiyoruz. Bu atölyelere katılacak olanların, bir gazetecinin ciddiyetine, bir senaristin hayal gücüne, iyi bir Fransızca bilgisine ve de sanatsal bir beceriye sahip olmaları gerekmektedir.

Benjamin Bachelier :

Yazar, illüstratör ve çizgi roman ressamı olan Benjamin Bachelier 1975 yılında Fransa Grenoble’da doğdu.
Angoulême’de güzel sanatlar okulunu bitirdikten sonra, 1998 yılında Nathan’da ilk gençlik albümünü yayınladı.
O zamandan beri de yazılı basın ve yayın evleri için gençlik üzerine illüstrasyonlar yapıyor : Roman, belgesel, albüm, kitap kapağı illüstrasyonu. Senaristlerle çalışarak, aynı zamanda da yazar olarak çizgi romanlar yayınlıyor. Gençlere yönelik çizgi roman dergisi olan TOPO ile de çalışıyor.
Son olarak, Laurent Gaudé’nin « le soleil des Scorta » (2004 Goncourt ödülü) adlı romanını resimledi. Ayrıca, müzisyenlerin ve başka illüstratörlerin de katlıdığı resim konserlerine katıldı ve önceden belirtilen konularda ya da doğaçlama yaparak çizim yaptı.
Tecrübesini, tekniğini ve resim tutkusunu başklarına aktarmak için 2 senedir Nantes’daki bir sanat okulunda gözlemleyerek resim çizme ve canlı model konuları üzerine eğitim veriyor.
İnternet sayfasını keşfedebilirsiniz : www.benjaminbachelier.com

Istan’Bulles :

Öğrencilerimizin çalışmaları 13 – 24 Mart 2017 tarihleri arasında Saint Benoît Lisesi La Galerie’de sergilenecek.
Istan’Bulles” adlı serginin açılışı 13 Mart Pazartesi günü saat 18.30’da gerçekleşecek.

Saint Benoît Lisesi öğrencilerini, velilerini ve tüm dostlarımızı bekliyoruz !

X