Avrupa Gençlik Kulübümüz Anıtkabir Ziyaretinde

23 Öğrencimiz Ankara'da...

Anıtkabir ziyareti

Öğrencilerimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e gidecekleri için çok heyecanlıydılar.

Mozoleye okulumuz çelenginin konulmasının ardından saygı duruşuna geçen öğrencilerimiz duygulu anlar yaşadılar. Saygı duruşunun ardından, Anıtkabir özel defterini imzalayan Okul Öğrenci Birliği Başkanı Alp arkadaşlarının adına bu şerefli görevi yerine getirdi. Öğrencilerimiz Atatürk devrim ve ilkelerine bağlı kalacaklarına dair Büyük Önderin huzurunda bir kez daha söz verdiler.

Anıtkabir sonrasında, sıra grubumuzun TBMM ziyaretine geldi…

Mecliste yenilen öğle yemeğinden sonra ilk olarak İstanbul Milletvekili Sn Eren Erdem, daha  Osmaniye Milletvekili Sn Ruhi Ersoy ve Amasya Milletvekili Sn Naci Bostancı ile görüşen öğrencilerimiz ülke meseleleri ile ilgili sorularını, sayın vekillere yönelttiler. Soru – cevap şeklinde geçen toplantılar öğrencilerimizin vizyonunu genişletmelerine büyük katkıda bulundu. Öğrencilerimizi içtenlikle karşılayıp, sorularına cevap veren Sayın Vekillerimize çok teşekkür ederiz. Bu görüşmelerden sonra öğrencilerimiz Genel Kurul salonunu gezdi ve meclisin işleyişi ile ilgili bilgilendirildiler.
Öğrencilerimiz, Mecliste geçen yoğun saatlerden sonra yorgun, ama çok verimli geçen ziyaretler ile mutluydular. Meclis ziyaretimizin gerçekleşmesini sağlayan Milletvekili Sayın Saffet Sancaklı’ya ve Silivri Belediye Başkanı Sayın Özcan Işıklar’a sonsuz teşekkürlerimizle.

X