Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

9. ve 12. Sınıflar Tecrübelerini Hazırlık Sınıflarıyla Paylaştı

"Tecrübe Konuşuyor" Etkinliği

Okulumuzda gelenekselleşen “Tecrübe Konuşuyor” etkinlikleri kapsamında Saint Benoît Lisesi’ne yeni adım atmış, Fransızca ile ilk defa tanışan, Fransız kültürünü, okul kurallarını yeni öğrenen hazırlık sınıfı öğrencilerimize, 9 ve 12. sınıflarda okuyan ve Saint Benoît Lisesi’nde daha fazla tecrübeye sahip olan öğrencilerimiz tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerimize sunduğumuz özerk ve bireysel destek politikamız çerçevesinde hazırlık sınıfı öğrencilerinin başarılarına etki edebilecek tüm değişkenleri dikkate alıyoruz.

Üst sınıflarda okuyan öğrencilerimizin deneyimleri değerli. Bu samimi buluşmanın hedefi de bu deneyimlerin paylaşılması!

Hazırlık sınıflarına tecrübeli akranlarından destek

Yeni bir okula başlamak, yeni bir ortama uyum sağlamak, arkadaş edinmek, yeni bir dil öğrenmek çok güzel ve çok heyecanlı, ancak bir o kadar da destek gerektiren bir süreç. Bu tür yeni deneyimlerin üstesinden gelebilmek için, bizden önce aynı yollardan geçmiş birileriyle konuşmak isteriz.

Bizleri, en iyi, aynı deneyimleri yaşayanlar anlayabilir ve destek olabilir. İşte, Saint Benoît Lisesi’ne yeni adım atmış, ilk defa Fransızca ile tanışan, Fransız kültürünü, okul kurallarını yeni öğrenen hazırlık sınıfları için bu yeni süreçte onlara yine Saint Benoît Lisesi’ nde daha fazla tecrübeye sahip üst sınıflardaki akranları destek oldu.

Rehberlik dersinde hazırlık sınıflarının misafirleri vardı…

30 Kasım Çarşamba günü 9 ve 12. sınıf öğrencileri hazırlık sınıflarını ziyaret ettiler. Onlarla tecrübelerini paylaştılar, sorularını yanıtladılar. Geçici zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini anlattılar, dil öğrenmenin püf noktalarıyla ilgili ipuçları verdiler. Hazırlık sınıfı öğrencileri, tecrübelerin paylaşıldığı bu güzel deneyimi çok beğendi.

Saint Benoît’lı Olmak…

9. ve 12.sınıf öğrencilerine, hazırlık sınıfındaki arkadaşlarına Saint Benoît Lisesi’ndeki bu yolculuklarına deneyimleriyle ışık tuttukları için ve tabii ki Saint Benoît’lı olmak ruhunu hazırlık sınıf öğrencilerine hissettirdikleri için çok teşekkür ediyoruz.

X