Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

5. Fen Festivali, “Hareket Halinde Fen! Hayal Ve Gerçek Arasında Fen!”

Okulumuz, Fen Öğretimine Verilen Önem Politikasını geliştiriyor

18-22 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Fen Festivali dolayısıyla, "Hareket halinde Fen! Hayal ve gerçek arasında Fen!" adlı tema ile ilgili sergi, animasyon, gösteri, konferans gibi farklı ve yoğun içerikli etkinliklerin düzenlenmesi için farklı paydaşlarımız, konuşmacılarımız, araştırmacılarımız ve kültürel oyuncularımıza başvurduk.
İnsanlarda merak duygusunu uyandırmak istediğimizden, Albert Einstein'ın şu cümlelerini benimsiyoruz:
"Bir bilim adamı için diplomalar, eğitim yılları, deneyimler önemli değil, asıl önemli olan sadece kendi sezgisidir..."

5 yıldır düzenlenen ve okulumuzun geleneksel etkinliği haline gelen Fen Festivalimiz, Saint Benoît Lisesi açısından büyük değer taşıyan Fen Öğretimine Verilen Önem Politikası içinde yer almaktadır.

Öğrencilerimiz, Eğitim ve Bilim Projelerin Merkezinde…

Festivalde, Biyoloji, Fizik, Kimya, Bilgisayar, Robotik, Dijital gibi alanlarda birçok atölyenin olmasının yanı sıra, tüm yaşlara hitap eden ve herkese bilimi sevdirecek animasyonlara da yer verilecektir.

Öğrencilerimiz, zaman zaman dijital araçlardan destek alarak, etkileşimli, şaşırtıcı ve eğlenceli deneyler yapacak veya deneylere katılacaklar. Tüm bu deneyler, okulda işlenen dersleri görselleştirme, günümüzde yapılan araştırmaların temel ilkelerini açıklama ve, bunların sonuçları ile olası uygulamalarını gösterme amacını taşıyor.

Öğrencilerde Bilimsel Beceriler ve Davranışlar Geliştirmek

Fen ve Teknoloji Bilimleri Zümresi öğretmenlerimiz, günlük hayatta, Bilimin geniş yelpazesini ön plana çıkaran birtakım deneylerin ve etkinliklerin sunulması konusunda çok istekli.

Bugün ve gelecekte ündelik hayatımızda, Bilimin etkisini anlayabilmek için gözlem yapmak, deneyler yapmak, sorgulamak, fikir alışverişinde bulunmak…

Modern toplumlar nasıl oluşuyor? Direnç gösteren dünyamızda, biyo-çeşitliliğin rolü nedir? Evrenin bilimleri bize geçmişimiz ve geleceğimiz hakkında ne öğretiyor? Yeni enerji kaynakları nerede, Sanal Gerçeklik ile ilgili beklentimiz nedir?

Festivalde, birbirinden tamamen farklı olan ama robotik, su, nükleer enerji, moleküler gastronomi, kahve, türlerin sınıflandırılması, FabLab (Robotik Laboratuvarı), parfüm, olay sorgulaması gibi günlük hayatımızda yer alan alanlarla ilgili birçok atölye ve düşünme platformuna yer verilecektir.

Robotik, Dijital ve Sanal Gerçeklik… Birleşik ve Birbirini Tamamlayan Fen ve Teknoloji Bilimleri

Saint Benoît Lisesi’nde yeni bir gelişme var… Evet, bu sene Fen Zümresi, araştırma alanını genişletmek adına Fen ve Teknoloji Birimleri Zümresi adını aldı. Festivalde, dijital mutasyon, Sanal Gerçeklik, robotiğin dahil olduğu alanlar da ele alınacak.

Tüm bu alanlar, Saint Benoît Lisesi’nde geliştirilen alanlar. Ayrıca, bu konuların her biriyle ilgilenen ve çok etkin bir şekilde görev alan Kulüplerimiz bulunuyor. Bu Kulüplerimiz, yarının dünyasını keşfederek projeler üretiyor. Okulumuzun tüm seviyelerini kapsayan Fen Festivalimizin hedefi bilimsel bir kültür ortamı yaratmak…

Yoğun içerikli programımızı aşağıda bulabilirsiniz!

BURAYA tıklayarak önceki yıllarda düzenlenen Fen Festivallerini keşfedebilirsiniz.

Fen Festivali Programı

 

X