Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

4. Çin Kültürü ve Çince Festivali – 待会见

Okulumuza Çince'ye Verdiği Değer Sebebiyle Teşekkür Sertifikası Verildi

13 Aralık 2019 Cuma günü, okulumuz Çin Kültürü Kulübü olarak Okan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Konfüçyus Enstitüsü ve Okan Eğitim Kurumları işbirliğiyle düzenlenen 4.Çin Kültürü ve Çince Festivaline davetliydi.
Heyecan verici ve sevimli bir buluşma gerçekleşti!

Öğrencilerimiz Festival Programını Büyük Bir Zevkle İzlediler! Bu Festival Onlar İçin Değerli Bir Fırsattı…

Çeşitli sınıflardan öğrencilerin gerçekleştirdiği performanslarla Çince şarkılar, Çin dansları ve Çince dramaĺarın yer aldığı bu heyecan verici  ve sevimli anları, şiirler ve Çince atasözlerinin süslediği dakikalar takip etti.
Programın sonunda ise öğrencilerimiz tam bir şenlik ortamı içerisinde, Çin Mutfağına ait geleneksel lezzetleri tattılar.
Bu festival, bizlere gerçekten de müthiş bir program sunmuştu…

Çok Yakında Yeniden Görüşmek Üzere! 待会见 Dài huìjiàn

2020 yılında, okulumuzun Çin Kültür Kulübü yine bu festivale katılacak, hem de çok daha aktif bir şekilde; öğrencilerimizin hazırlayacağı Çince bir performansla…
Bu tarz etkinliklerin sağladığı olanaklar, Saint Benoît Lisesi’nin Çinceye ilgi duyan, bu dili konuşmaya çalışan öğrencilerine adeta bir teşekkür niteliğinde.
Daha nice festivallere doğru… Ve bu kez Çince!

待会见 Dài huìjiàn

X