Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

212 Photography Istanbul Saint Benoît Lisesinde!

Saint Benoît Kilisesi “Evrenin Sessiz Gösterisi” sergisi için kapılarını açıyor

5 – 15 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 212 Photography Istanbul, izleyicisini 6’ncı yılında fotoğrafın yanı sıra farklı disiplinlerin de dahil olduğu kapsamlı programıyla İstanbul’un farklı rotalarında ağırlamaya hazırlanıyor. 

Saint Benoît Lisesi olarak bu vesileyle Saint Benoît Kilisesi’nin büyülü atmosferinde Jules Verne’in zengin hayal dünyasından yola çıkarak yeryüzündeki ve evrendeki yerimizi sorgulayacağımız  “Evrenin Sesssiz Gösterisi” sergisine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Jules Verne’in Paris’te, tüm dünyanın hayal gücünü ele geçirmek için yazdığı yıldız hikayelerinin üzerinden yaklaşık 150 yıl geçti. O, uzaklardaki uydumuz ayda gerçekleştireceği bir görev, dünyanın çevresinde kesintisiz bir seyahat ve okyanusların derinliklerinde bir yolculuk hayal ediyordu. O günden bugüne, insanlık, onun hayallerinin büyük bir kısmını gerçekleştirdi. Ay ile başlayan uzay koşusu Merkür’ün yörüngesinde devam etti ve uzaydan paraşütle atlamaya kadar uzandı. Kainatın derinliklerini keşfetme arzusuyla isteklenen bilim, bugün halen daha sonsuz bir ahenkle işleyişini sürdüren bu düzenin sırlarını çözmek için çaba sarfediyor.

“Evrenin Sesssiz Gösterisi” sergisinde Can Memişoğulları’nın sizi adeta içine çekecek dijital volkanik evrenine dalmaya, Arek Qadrra’nın kavramsal ve yarı bilim-kurgusal peyzaj çalışmalarını, Marguerite Bornhausser’in zamansal kurgu fotoğraflarını, Jules Vernes’in, çağının ötesinde öngörülü masallarına ait arşiv belgelerini ve sinemanın sihirbazı Georges Méliès’in ilk özel sinematik efektlerini keşfetmeye davet ediyoruz. 

Sergi 5-15 Ekim tarihleri arasında her gün saat 10.30-20.00 arası ücretsiz olarak ziyarete açık olacaktır. 

Sergilerin yanı sıra atölyeler, söyleşiler, film gösterimleri ve konserlerle şehre yayılan festivalle ilgili daha detaylı bilgi için BURAYA tıklayınız.

X