Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“Yüksek Öğretim… Rotamız Fransa- Campus France” Konferansı

Öğrencilerimiz ile küçük ama kararlı adımlarla “Üniversiteye Doğru” büyük yol alıyoruz.

Mart ayında google meet üzerinden Campus France webinarımız Lise 2 ve 3. sınıf öğrencileri ile velilerimize yönelik gerçekleşti. Campus France İstanbul Müdürü Sayın Serpil Gün ile yeni bir konferansta buluştuk.

Fransa’da okumanın avantajları…

Fransa’da üniversiteler arasında fark olmaması ve “Ulusal Diploma” vermesi önemli. Bundan dolayıdır ki büyük şehirlere başvurmamak öğrencilerin kabul şansını artırıyor.

Öğrencilerimizin Fransa’ya başvuru süreçleri ve hazırlık  aşamaları diğer ülkelere göre daha kolay olması önemli bir avantaj. Okul notları, DELF sertifikası, referanslar, cv, motivasyon mektubu ve başvuracakları okulları tercih etmeleri yeterli.

Doğru Tercih ve Kabul için Araştırmanın Önemi…

Doğru tercih, iyi araştırmadan geçiyor. Başvurulardaki motivasyon mektubunun iyi hazırlanması ve öğrenciye uygun okulun seçilmesi için şimdiden araştırmak ve yaz aylarında bu süreci tamamlamak önemli.

Öğrencilerin beklentileri ve seçilen okulun eğitim anlayışı, programın amacı ile ne kadar uyuşuyor vurgulanacak önemli bir nokta. Başvuruları değerlendiren komisyon üyeleri, bilinçli bir tercih yapılmış olduğunu görmek istiyorlar. Bu yüzden arama motorları iyi okunmalı ve “Ben ne istiyorum?, Bu eğitim programı benim beklentilerime, kariyer planıma ve hedeflerime cevap verecek mi?” sorgulaması önemli.

Sayın Serpil Gün, öğrencilerin, Campus France web sitesi üzerinden, üniversiteleri ve bölümleri nasıl seçebileceklerini açıkladı ve öğrencilere, eğitim görmek istedikleri alanlarla ilgili mutlaka araştırma yapmaları ve kabul kriterlerini iyi okumaları gerektiğini hatırlattı. Özellikle üniversitelerin web sayfalarının iyi incelenmesi gerektiğini vurguladı.

Çevrimiçi olarak gerçekleşen konferansa öğrencilerimiz ve velilerimiz yoğun bir ilgi gösterdiler. Sayın Serpil Gün’ün verdiği bilgiler sonrasında, kendisine sordukları sorular ile içeriğin zenginleşmesine katkıda bulundular. Serpil hanıma katılımından dolayı teşekkür ediyoruz.

Üniversiteye Doğru projemiz kapsamında Mayıs ayında Lise 3 öğrencilerimiz için yolculuğumuz Fransa’daki üniversite ve yüksek okullarla (Sağlık Bilimleri, Mühendislikler, Sanat, Sosyal ve Mimarlık) ilgili bilgilendirici sohbetlerimiz ile devam edecek.

Serpil Gün’ün konferans sırasında gösterdiği sunumu görmek için BURAYA tıklayınız.

X