Mezunlarla Buluşma – 2

Galatasaray Üniversitesinde Öğrenci Olmak...

Mezunlarımız ile öğrencilerimizi buluşturduğumuz toplantılarımız Galatasaray Üniversitesinden gelen konuklarımız ile devam etti. Geçtiğimiz aylarda yurtdışında farklı ülkelerde okuyan mezunlarımız ile Türkiye'de çeşitli üniversitelerde okuyan mezunlarımızı ağırladığımız etkinlikler düzenlemiştik. Bunların devamı niteliğinde, bu kez de Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olan mezunlarımız, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile buluştu. Genel olarak üniversiteyi, okudukları bölümleri ve iç sınav hakkında deneyimlerini anlattılar.

Son Dört Yılın Mezunları:

Okulumuzdan 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında mezun olmuş 5 misafirimiz 21 Mart 2023 Salı günü bizlerleydi. Çok değil, birkaç sene önce Silüet salonunun koltuklarında oturup gelen konukları dinlerken, bugün sahneye çıkan onlar oldu. Hepsi Galatasaray Üniversitesi iç sınavı ile farklı bölümleri kazanmış ve eğitimlerine devam eden mezunlarımız… Bu sene iç sınava girecek olan son sınıf öğrencilerimize ve karar aşamasında olan 11. sınıf öğrencilerimize deneyimlerini aktardılar.

Prestijli Bir Diploma, Deniz Manzaralı Bir Kampüs:

Galatasaray Üniversitesini tarif eden pek çok farklı ifade kullandılar. Bunlardan ortak olanlar da vardı, farklı olanlar da… En çok, diplomasının ne kadar seçkin olduğunu ve deniz kenarındaki kantinde çay içmenin ne kadar keyifli olduğunu vurguladılar. Artılarıyla eksileriyle, çok yüksek puanla öğrenci kabul eden bir devlet üniversitesinde okumanın detaylarını öğrencilerimize aktardılar.

Saint Benoit Lisesi’nde öğrenci oldukları dönemde GSÜ’ye girmeye nasıl karar verdikleri, iç sınava nasıl hazırlandıkları, sınavda neler deneyimledikleri ve şu anda üniversite ve okudukları bölüm hakkında neler düşündüklerini tüm samimiyetleri ile paylaştılar.

Bilgisayar Mühendisliği’nden Zeynep, Ekonomi’den Ulaş, Hukuk’tan Başak, İletişim’den Arda ve İşletme’den Çağla yeniden lisede olmaktan ve öğrencilerimiz ile sohbet etmekten çok mutluydular.

Biz de mezunlarımıza, kıymetli zamanlarını ayırıp davetimize katıldıkları için çok teşekkür ediyoruz. Üniversite sonrası yaşamlarında hepsine başarılar diliyoruz.

 

X