Yılın İlk Café TICE Buluşması İçin Yeni Atölyeler

DAGK komitesinin 10 teknoloji uzmanı tarafından 5 grup halinde gerçekleştirilen tema çalışmaları

4 Ekim Salı günü yılın ilk “Café TICE” buluşması gerçekleşti. Farklı zümrelerden 40’a yakın Türkçe ve Fransızca okutulan derslerin öğretmenlerinin katıldığı toplantının amacı, sınıfta yeni dijital uygulamalar geliştirmek ve dijital ile daha iyi bir eğitim sağlamaktı.

DAGK : Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi

Katılımın gönüllü olduğu bu buluşma, başlangıç seviyesi için farklı gruplarla tema çalışmaları yürütüp eğitimleri bütün bölümlerde ilerletmeyi amaçlamaktadır :1. Öğrenim platformu grubu (Google Classroom), başlangıç seviyesi, Frédérique Castelot (fen bilimleri) ve Tuba Yücel Ayas (sosyal bilimler) tarafından eğitim verilecek.Google Classroom hakkındaki bilgilendirici videoya erişmek ve detaylar için BURAYA tıklayın2. Quiz grubu (Google Form+Moodle), başlangıç seviyesi, Moustapha Niasse (matematik) ve Neslihan Beyaz (Fransızca) tarafından eğitim verilecek.

Google Form üzerinde matematik quizi yapabilmeniz için hazırlanan videoya erişmek için BURAYA tıklayın.
Moodle testleriyle ilgili videoya erişmek için BURAYA tıklayın

3. Ortaklaşa yazma araçları grubu (Padlet, Google Doc., Storyjumper vs.), başlangıç seviyesi, Ayça Alper (Fransızca) ve Sevilay Öztürk (Türkçe) tarafından eğitim verilecek.

4. Öğretmenlerin ihtiyaçlarına göre kişileştirilmiş serbest bir grup, Hale Tuncer (ingilizce), Hatice Demir (Türkçe) ve Virgile Mangiavillano (Fransızca) tarafından eğitim verilecek.

Tüm videoları görmek için viméo üzerindeki DAGK video alanımızı ziyaret ediniz : BURAYA tıklayın.

5. “Moodle istasyonu” (her ay) başlangıç seviyesi, Feriel Zahouani (bilgisayar) tarafından eğitim verilecek.

Moodle üzerindeki tüm videolara erişmek BURAYA tıklayın

Bir sonraki cafe TICE buluşmamız 3 Kasım Perşembe günü yapılacak, herkesi Medyatek’e bekliyoruz !

X